28 Січня 2022

Чи знизяться навесні ціни на мінеральні добрива, – прогноз виробника

Навесні очікується дефіцит на всю групу азотних добрив. І не лише на селітру та сульфат амонію, а й на карбамід та КАС.

Так вважає Альона Бойко, директор з розвитку ТОВ «Укртрансліт».

«Всім відомий той факт, що наша хімічна промисловість напряму залежить від ціни газу та його наявності. Можна навіть сказати, що ціна газу прирівняється до вартості мінеральних добрив, вироблених в Україні.

Ціни на мінеральні добрива, останнім часом, стрімко, просто з геометричною прогресією зростають. Про зниження цін можна говорити лише при досягненні піку, а ми до нього ще навіть не дійшли. Тому чи буде вартість карбаміду у травні, дешевшою ніж у жовтні, для мене самої залишається великою загадкою», — коментує Бойко.

Ціни на азотні добрива продовжують ріст, що в більшості аграрії викликає подив, – а чому так раптово це сталося. Відповідно спостерігається зниження попиту, яке в результаті сформує відкладений попит.

«Всі знають, що відкладений попит, це – коли всім одночасно необхідні добрива. Ми вже неодноразово зіштовхувалися із відкладеним попитом. Навіть минулого року у нас це було, але торік сезонна цінова різниця була близько 40%, а в цьому сезоні на сьогодні вона вже складає 200%», — додає директор з розвитку ТОВ «Укртрансліт».

За словами експертки, минулого року інтенсивно працювала трейдерська бригада, дистриб’ютори. Вони ще з осені робили складські запаси й могли вже навесні підстрахувати аграрія зі своїх складів. Трейдери могли поставити добрива тим, хто оплатив товар, але не міг своєчасно його отримати. Навіть самі трейдери могли себе підстрахувати.

В цьому році дистриб’ютори не мають такої можливості через ціну на добрива – хтось боїться, а хтось не має потрібної суми коштів. Таким чином, підстрахувати аграрія у пік сезону просто буде нічим.

«Я вважаю, що буде дефіцит на всю групу азотних добрив, не лише на селітру та сульфат амонію, а й на карбамід та КАС. Тому, зіставивши всі прогнози, картина вимальовується не зовсім райдужна», — наголошує Альона Бойко.

На думку експертки, вихід із такої ситуації — це плановий підхід до своїх сільськогосподарських циклів, планові закупівлі, які необхідно проводити у міжсезоння.

Ті аграрії, які прийняли рішення раніше, опиняються у набагато вигіднішому становищі, ніж ті, які приймали рішення в останній момент.

«Можливо цей важкий сезон змусить наших аграріїв робити закупівлю добрив наперед. Це важливо не лише для фермерів, а й для трейдерів і виробників», — підсумувала директор з розвитку ТОВ «Укртрансліт».

agrarii-razom.com.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Аграріям компенсують 25% витрат на придбання вітчизняної техніки для зрошення

Уряд підтримав проєкт постанови Кабінету Міністрів України...

Horsch модернізував двохножові котки-подрібнювачі

Німецька компанія Horsch модернізувала двохножові котки-подрібнювачі серії...

У НААН презентували новий високоврожайний сорт картоплі

Науковці Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук...

Погода

Kyiv
хмарно
0.8 ° C
1.5 °
-0.2 °
86 %
0.5kmh
100 %
Пт
1 °
Сб
-0 °
Нд
2 °
Пн
1 °
Вт
-0 °