Новинки техніки з виставки EIMA International 2018 (Болонья)

261

На початку листопада в італійському місті Болонья пройшла одна з наймасштабніших міжнародних виставок, присвячених механізації сільського господарства і садівництва – EIMA International 2018. Виставка проходить кожні 2 роки, починаючи з 1969 р. під егідою Національної федерації виробників сільськогосподарської техніки Італії (FederUnacoma) і викликає неабиякий інтерес аграріїв з усього світу.

Загальна площа експозицій виставки склала 375 тис. кв. м, які розміщувались в 36 павільйонах. Понад 1900 компаній із близько п’ятидесяти країн світу представляли понад 50 000 моделей техніки і обладнання для сільського господарства. Вже в 43-й раз EIMA International демонструвала аграріям найновіші технології та передову техніку в сфері рослинництва польових культур, овочівництва та садівництва.

В цьому році за сприяння відділу розвитку торгівельного обміну посольства Італії в Україні та Агентства зовнішньої торгівлі Італії (ICE) захід відвідала і українська делегація – представники дистриб’юторських компаній та аграрії, які мали змогу ознайомились з найновішими технологіями і передовими досягненнями у сфері розробок сільськогосподарської техніки. Також для українських делегатів було організовано ряд цікавих зустрічей з компаніями-учасницями для налагодження нових зв’язків для співпраці між двома країнами.

Окрім всесвітньовідомих виробників тракторів, комбайнів, посівної та ґрунтообробної техніки, у виставці приймали участь і безліч дрібних компаній. В першу чергу хочеться відмітити велику кількість виробників техніки для садівництва та виноградарства, якій було присвячено одразу кілька павільйонів. Більшість із них – італійські компанії. Також окремий павільйон займали виробники техніки для зрошення та овочівництва. Крім того, враховуючи стрімкий розвиток IT-технологій, які останніми роками активно впроваджуються в сільському господарстві цілий павільйон був виділений для компаній, що спеціалізуються на цифрових технологіях, виробництві дронів, електронних метеостанцій, продуктів для точного землеробства.

З поміж усіх експонатів ми вирішили більш детально зупинитись на кількох виробниках, які, на нашу думку, могли б зацікавити українських аграріїв або ж тих, які представляли дійсно проривні новинки.

Так одним із учасників виставки була компанія Agrex – відомий італійський виробник сільськогосподарської техніки, який спеціалізується на виробництві мобільних та  стаціонарних зерносушильних комплексів, а також розкидачів мінеральних добрив.

Великий досвід роботи на світовому ринку дозволяють компанії Agrex пропонувати своїм клієнтам оптимальні і продумані рішення, постійно вдосконалюючи свою продукцію. На стенді компанії відвідувачам була представлена широка лінійка розкидачів мінеральних добрив, в тому числі і нова модель TVX та оновлена Ferti-W H, а також оновлений мобільний зерносушильний комплекс.

Нова модель Agrex TVX  – представляє собою навісний розкидач добрив з подвійним диском з шириною захвату 24 м, який чудово підходить для роботи в тому числі і на нерівних полях малих і середніх розмірів. Модель на 800 літрів можна легко переобладнати на  моделі з об’ємом 1175 і 1500 літрів шляхом встановлення на бункері додаткових надставок. Всі моделі обладнані стандартними фільтруючими ситами для блокування можливих скупчень добрив, які можуть перешкоджати їх внесенню і погіршувати точність дозування і рівномірність розподілу. Діаграми внесення, які постачаються разом з розкидачем дозволяють оператору регулювати робочу ширину і витрату добрив для потоку шириною захвату до 24 м (з набором лопаток для внесення на 24 м).

Agrex TVX
Новий розкидач мінеральних добрив Agrex TVX

Ще одна модель Ferti-W H була оновлена і відтепер може працювати з картами, здійснюючи диференційоване внесення добрив. Також відтепер розкидачі підтримують систему Isobus, що дозволяє оптимізувати весь робочий процес.

Ferti-W H
Розкидач мінеральних добрив Ferti-W H
Оновлена мобільна сушарка Agrex
Оновлена мобільна сушарка Agrex

Представлена оновлена мобільна сушарка Agrex отримала новий теплообмінник. Відтепер виробник може гарантувати сушку зерна без CO2 і забруднюючих часточок, що є головною вимогою для використання продукції у харчовій промисловості. Також з новим теплообмінником виключається вірогідність ризику загорання, що може трапитись при використанні прямого вогню з пильною продукцією, роблячи таким чином експлуатацію максимально безпечною. Крім того з новим теплообмінником покращується обмін тепла, гарантуючи більш рівномірний процес сушіння.

Також компанія представила нову систему Smart, завдяки якій сушарка перетворюється на справжній зерносушильний комплекс – може працювати безперервно, без пауз між циклами, оптимізуючи добову продуктивність. За допомогою сенсорного екрану можна обрати необхідну програму в залежності від вологості зерна і зовнішньої температури. Сушарки обладнані датчиками для контролю проходження фаз сушіння, що максимально полегшує роботу оператора.

Електричний телескопічний навантажувач Faresin 626
Електричний телескопічний навантажувач Faresin 626

На стенді компанії Faresin – відомого виробника кормозмішувачів та навантажувачів, справжній ажіотаж визвала презентація першого в світі повністю електричного телескопічного навантажувача Faresin 626, який в найближчому майбутньому може змістити на другий план такі терміни як «шкідливі викиди» та «рівень шуму».

Після багатьох років випробувань Центр досліджень та розвитку Faresin Industries розробив цю інноваційну машину на шасі телескопічного навантажувача Faresin 626 класичної моделі.

Відтепер новий електричний навантажувач відкриває нові горизонти для комфортної роботи, особливо в закритих приміщеннях, таких як зерносховища, склади тощо.

Певних оновлень зазнали і класичні навантажувачі: у Faresin 626 Classic було оновлено дизайн капоту для кращої оглядовості оператора, а Faresin 730 Classic отримав новий двигун Deutz AG TCD 3,6 та оновлену електронну трансмісію, яка забезпечує більшу точність, комфорт та гнучкість при використанні машини, а також новий насос з датчиком гідравлічного навантаження, що гарантує високу продуктивність при менших обертах на хвилину.

Навантажувач Faresin 730 Classic
Навантажувач Faresin 730 Classic

Всі професійні навантажувачі компанії відзначаються достатньою вантажопідйомністю та максимальною надійністю, і поєднують в собі найсучасніші технології та простоту в обслуговуванні.

Привертав увагу відвідувачів і стенд компанії Moro Aratri. Віднедавна цей бренд представлений на українському ринку.

– Наша компанія вже понад 60 років спеціалізується на виробництві плугів, а останні 10 років займається також і виготовленням глибокорозпушувачів, – розповідає Артем Ященко, представник компанії Moro Aratri в Україні. – Ми виробляємо плуги від одного до дев’яти корпусів. Це навісні, напівнавісні, плантажні плуги під глибоку оранку, в різних комплектаціях, які можуть працювати по полю чи по борозні, гідравлічно змінювати ширину захвату, плуги, які можуть працювати по кам’янистих грунтах із гідравлічною системою, яка забезпечує спрацювання корпуса при попаданні на перешкоду і повернення його в початкове положення.

За три роки, що компанія присутня на ринку України плуги Moro Aratri з’явились і сьогодні успішно працюють в багатьох господарствах в різних регіонах України, – зазначає Артем Ященко.

З представленої на виставці продукції особливу увагу відвідувачів привертав новий великий плантажний плуг – MVP 30. Він розрахований під глибоку оранку. Максимальна глибина на яку може працювати плуг – до 110 см. MVP 30 має три корпуса – один великий і два маленьких. Великий виконує основну роль – проводить оранку на велику глибину. Перший корпус виконує роль передплужника – знімає верхній шар грунту. Останній – може використовуватись як опція у випадку, якщо трактор працює по борозні.

Плуг MVP 30 компанії Moro Aratri
Плуг MVP 30 компанії Moro Aratri

Ще одна з представлених моделей плугів – Warrior – отримала оновлену систему для транспортування. Відтепер цей навісний плуг можна везти на двох спеціальних колесах, що дозволяє розвантажити навіску трактора. Також з цією системою можна гідравлічно регулювати глибину роботи плуга.

Плуг Warrior
Плуг Warrior

Будь-яку модель техніки Moro Aratri сьогодні можна замовити в Україну.

Італійська компанія Alpego представляла на виставці широку лінійку своєї продукції: ротаційні борони, глибокорозпушувачі, мульчувачі, сівалки. В останні роки бренд набирає все більшої популярності і в Україні.

– Компанія Alpego була заснована понад 60 років тому і на сьогоднішній день займає одні з лідируючих позицій на ринку України і Молдови з продажу глибокорозпушувачів, які називаються Alpego Craker, – розповідає Олексій Антонов, представник компанії в Україні, Білорусі та Молдові. – Ми реалізуємо їх через нашу дилерську мережу. На сьогоднішній день ми вже поставили понад 200 глибокорозпушувачів на ринок України. Основною нашою перевагою є те, що компанія Alpego виробляє всю свою продукцію повністю зі сталі шведського виробника SSAB марки Strenx. Це дуже легка і в той же час міцна конструкційна сталь, яка робить нашу техніку надійною і довговічною. Також на сьогоднішній день важливе значення має ціна. Наша продукція є на порядок доступнішою ніж у багатьох конкурентів. Завдяки цим перевагам нам вдалося досягнути гарних результатів і завоювати своє місце на ринку.

Глибокорозпушувач Alpego Craker
Глибокорозпушувач Alpego Craker

Окрім глибокорозпушувачів ми поставили в Україну вже кілька вертикальних фрез, велику кількість мульчувачів, також є запити стосовно наших передніх навісних бункерів. З кожним роком в Україні з’являється все більше прихильників нашого бренду, – зазначає Олексій Антонов.

Однією з найбільш широко представлених на виставці в Болоньї була компанія Maschio Gaspardo, площа стенду якої займала 3000 м2, де розміщувались близько 70 різних машин 10 з яких новинки.

На стенді також був обладнаний спеціальний павільйон в якому відвідувачам демонструвалася історія розвитку пневматичних сівалок Maschio Gaspardo. Перші пневматичні сівалки компанія почала випускати ще в 60-х роках минулого століття. Швидкість їх роботи становила близько 3 км/год. Але ринок не стояв на місці і за цей час сівалки пройшли ряд модифікацій, завдяки чому була збільшена швидкість їх роботи, ширина захвату і точність висіву. Сьогодні компанія представляє на ринку останню модифікацію висівного елемента, який називається Chrono і дозволяє працювати сівалці зі швидкістю 15 км/год. Більше того всі сівалки з новим висівним апаратом Chrono можуть працювати з однаковою якістю висіву не тільки на високій швидкості, а в широкому діапазоні швидкостей від 3 до 15 км/год, що є однією із переваг цих машин. Сівалки Chrono випускаються з електричним приводом і є Isobus сумісними. Нові висівні апарати безумовно зацікавлять іукраїнських аграріїв.

Просапна сівалка Maschio Gaspardo з висівним апаратом Chrono
Просапна сівалка Maschio Gaspardo з висівним апаратом Chrono

Підвищений інтерес відвідувачів викликали також плуги компанії. На виставці були представлені оновлені моделі Unico L, XL та Mirco, які можуть мати кілька модифікацій: для роботи по полю чи борозні, з гідравлічною системою регулюванням першого корпусу, із гідравлічним захистом або ж розвідним болтом.

Плуг Unico L
Плуг Unico L

Крім того Maschio Gaspardo представили новий розкидач добрив Primo M, оновлені дискові борони Ufo та Veloce, оновлені обприскувачі в тому числі і флагманську причіпну модель Campo 65 із шириною захвату до 36 м і баком 6500 л.

Новий розкидач добрив Primo M
Оновлена дискова борона Ufo
Оновлена дискова борона Ufo

Ще одна компанія – Sfoggia, продукція якої з кожним роком набирає все більшої популярності на українському ринку представляла на своєму стенді широкий асортимент сівалок і просапних культиваторів.

– Sfoggia – це сімейна італійська компанія, яка виробляє просапні, зернові та овочеві сівалки, а також просапні культиватори, – розповідає Ірина Карпенко, менеджер з експорту в Україну і країни СНД. – Наша фабрика була заснована в 1956 році, і працює на ринку досить давно. Враховуючи, що початково нашим основним ринком збуту були європейські країни, нам з моменту заснування компанії доводилося працювати в умовах жорсткої конкуренції. Нам потрібно було пропонувати клієнтові щось краще ніж у наших конкурентів. І для того щоб завоювати своє «місце під сонцем» ми зробили ставку на якість. Саме цей параметр дозволив компанії зайняти свою нішу і гідно конкурувати зі всесвітньо відомими виробниками с/г техніки. В продукції компанії Sfoggia немає нічого китайського. Всі компоненти якісні. Наприклад, підшипники у нас австрійського виробництва, ми також застосовуємо високоякісне фарбування. Тому коли фермер вибирає Sfoggia, він знає що вибирає якість.

Ірина Карпенко, менеджер з експорту техніки Sfoggia в Україну і країни СНД
Ірина Карпенко, менеджер з експорту техніки Sfoggia в Україну і країни СНД

Ми також багато інвестуємо в нові розробки. Крім того, ми дуже вузькоспеціалізована ​​компанія – випускаємо лише сівалки і культиватори. Це дозволяє нам досягати високих результатів в нашій роботі і визнання на ринку. Наприклад, в 2012 році на виставці EIMA наша сівалка з електроприводом отримала золоту медаль.

Якщо говорити про Україну, то тут ми представлені досить недавно. У той же час цей ринок для нас дуже важливий. Основна продукція, яку компанія Sfoggia поставляє в Україну це просапні дискові і анкерні сівалки для кукурудзи, соняшнику, сої, буряків, які можуть бути як причіпними так і навісними з шириною захвату до 12 м – 16-рядні з шириною міжряддя 70 см або 24 рядні з шириною 45 см. Також користуються популярністю і наші овочеві сівалки.

SfoggiaНезважаючи на те що ми не так давно зайшли на цей ринок, обсяг продажів в Україні становить вагому частку в загальних продажах нашої техніки. В цілому серед всіх країн колишнього союзу Україна займає лідируючу позицію з продажів. Український ринок мінімум на 2-3 роки випереджає ринки інших пост-радянських країн. Наприклад, в Україні вже досить розвинене використання сівалок з електроприводом, системою Isobus, в той час як Казахстан чи Росія лише тільки починають підходити до цього.

Якщо розглядати продажі техніки Sfoggia в цілому, то основним ринком збуту для нас залишається Італія. Також вагому частку займають Франція і Німеччина. Враховуючи, що в цих країнах є достатня кількість своїх виробників, такий розподіл говорить про те що наша продукція дійсно користується попитом і довірою у вимогливого європейського фермера.

Ще однією нашою перевагою як невеликої компанії є те, що у нас відмінно налагоджений зв’язок між фермером і керівництвом компанії. Це дозволяє нам швидко реагувати на зміни і запити ринку на відміну від багатьох конкурентів. Наведу приклад.

Не так давно ми познайомилися з одним аграрієм з України, який використовує сівалки нашого виробництва вже кілька років. Рік тому він приїхав до нас на завод і повідомив що не може знайти сівалку на ринку України яка б відповідала його вимогам і попросив розробити її для нього. Це повинна була бути причіпна 12-рядна сівалка з шириною міжряддя 45 см для соняшника і з електроприводом. І ми виконали це замовлення. Виготовили нову раму, винесли транспортувальні колеса вперед, обладнали її електроприводом. Це перша сівалка подібного роду, яка буде поставлена ​​в Україну.

Все це свідчить про те, що ми дуже гнучка компанія, і можемо виготовляти продукцію під запит кожного фермера, – резюмує Ірина Карпенко.

Продукція іще одного відомого італійського виробника – Bargam займала на виставці цілий павільйон. Враховуючи, що основна спеціалізація компанії – техніка для захисту рослин, більша частина експозиції була зайнята саме обприскувачами: причіпними та самохідними, польовими та садовими. Не обійшлося і без новинок. В рамках виставки компанія представила оновлений причіпний обприскувач Spraymax 3500 з новою алюмінієвою штангою шириною захвату 14-30 м, а також Spraymax 5500 із шириною захвату штанги від 24 до 42 м із бічним або вертикальним закриттям.

Причіпний обприскувач Spraymax 3500
Причіпний обприскувач Spraymax 3500
Причіпний обприскувач Spraymax 5500
Причіпний обприскувач Spraymax 5500

Інша спеціалізація компанії – посівна техніка, а саме пневматичні сівалки точного висіву Valkiria, призначені для висіву всіх видів просапних культур в тому числі і дрібно насіннєвих.

Інноваційна конструкція сівалки обладнана камерою всмоктування, де висівний диск і селектор кріпляться за допомогою магнітів. Без ущільнення, без тертя, практично без зносу і без використання інструментів для зміни навісних дисків, розподільник забезпечує максимальну точність висіву, навіть під час швидкого руху сівалки (12 км/год, без пропусків і двійників).

Сівалка точного висіву Valkiria
Сівалка точного висіву Valkiria

Сівалка Valkiria може бути обладнана бункером для внесення твердих чи рідких мінеральних добрив, а також мікродобрив та інокулянта безпосередньо в рядок.

Багато цікавих новинок та технічних оновлень можна було побачити й на експозиціях інших компаній, як всесвітньовідомих – AGCO, New Holland, Claas, Case IH, Deutz Fahr, Lemken, Kuhn, так і суто італійських – Caffini, Valentini, Enorossi, Arbos, Mazzotti, Angeloni, Ferrari, Landini, Ravaro та багато інших.

Як і більшість поважних виставок EIMA відзначила нагородами інноваційні інженерні розробки, які охоплюють всю продукцію, від тракторів до інвентарю та компонентів. В цьому році було обрано велику кількість продуктів для нагородження в трьох номінаціях: за нові технології, названі для пристроїв з видатними інноваційними характеристиками;  за технічні достойні згадки про рішення, що відрізняються ефективністю та можливостями для підвищення продуктивності сільськогосподарської техніки;  за технології, що відзначаються особливими екологічними характеристиками та збереженням навколишнього середовища.

В цілому EIMA International 2018 – відмінна рекламна і комерційна платформа. З більш ніж 150 зустрічами, семінарами та конференціями, присвяченими найрізноманітнішим темам сільського господарства і технологій EIMA в котре підтверджує звання однієї з найбільш значущих виставок в сфері сільськогосподарської механізації.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram