17 Травня 2022

Прибуток від вирощування лікарських трав може бути значно більшим, ніж від зернових

Для старту фінансові вкладення при вирощуванні лікарських трав значно більші, аніж при вирощуванні зернових культур. Так, у рік закладання плантації витрати можуть сягати до 200 тис грн на га. Однак, згодом прибуток з одного га лікарських трав може стати суттєвим – як з 10-50 га зернових.

Підраховано, що із другого року рентабельність вирощування м’яти перцевої складає 50%, з третього – 100% і навіть більше.

При плануванні трав’яного бізнесу одразу слід орієнтуватися на зрошувану технологію, особливо, якщо мова йде про м’яту перцеву. Рослина росте і без зрошення, але для отримання стабільного, якісного врожаю потрібен полив.
Про це розповів Назар Приведенюк, кандидат сільськогосподарських наук, завідувач відділом технології вирощування лікарських рослин Дослідної станції лікарських рослин ІАП НААН, на конференції «Український трав’яний бізнес» у Миколаєві.

Щоб заощадити на первинних вкладеннях, експерт рекомендує спочатку закласти плантацію на 1 га, тоді через рік буде власний посадковий матеріал.

М’ята перцева — гібрид, розмножується виключно вегетативно. Оптимальний період закладки в жовтні кореневищами, тоді вже в перший рік можна отримати 1-2 укосу. Якщо ж висаджувати розсаду, це обійдеться дешевше, але буде тільки один укіс.

«Врожайність м’яти — 2-4 т сухого листа з га на зрошенні. У перший рік можна отримати близько 1,5 т. Оптимальна фаза збору – бутонізація, початок цвітіння», — сказав Приведенюк.

Основні витрати припадають на закладку плантації.

«Перший рік ви, швидше за все, навіть не вийдете в нуль, тому що врожайність буде невелика. З другого року рентабельність вирощування м’яти може становити 50%, прибуток з га оцінюється в 120 тис грн. Але це за умови наявності ринку збуту, інтенсивної технології і розвиненої інфраструктури. Тому що звичайна врожайність м’яти 1,5-2 т листа з га, тоді як інтенсивні технології дозволяють отримати і 5 т листа. Це залежить також і від сорту, — пояснив науковець. – На третій рік рентабельність плантації ще вище, і може перевищувати 100%. В середньому плантація м’яти перцевої працює 3-5 років».

seeds.org.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Окупанти знищили єдиний в Україні генетичний банк рослин

Російські солдати повністю знищили єдиний в Україні...

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Погода

Kyiv
кілька хмар
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
21 %
6.7kmh
12 %
Вт
18 °
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
17 °