22 Жовтня 2021

У посівах кукурудзи розпочинається літ небезпечного шкідника

За даними фітомоніторингу, у даний час вже розпочинається літ стеблового кукурудзяного метелика.

Його виявили на посівах кукурудзи у Запорізькій, Дніпропетровській, Київській, Одеській областях, інтенсивністю 1-3 екз. на феромонну пастку  за добу.

Залежно від температурних умов, відродження гусениць відбуватиметься через 5-12 днів з моменту відкладання яєць, що створить значну загрозу пошкодження культурних рослин та зниження їх продуктивності.

Слід відмітити, що з-поміж фітофагів ряду лускокрилі, стебловий метелик на кукурудзі є найшкодочиннішим. Навіть за порівняно невисокого ступеня заселення (30-50% рослин) втрати врожаю можуть сягати 8-15 ц/га.

Для попередження значних пошкоджень кукурудзи стебловим метеликом, потрібно вчасно обробити посіви сучасними високоефективними інсектицидами.

Варто пам’ятати, що відродження гусениць у стеблового кукурудзяного метелика досить «розтягнуте в часі», і триває від 15 до 25 днів.

Тому важливо, щоб тривалість захисної дії інсектициду перевищував три тижні, чого буде цілком достатньо для надійного і повного контролю однієї генерації фітофага.

dpss.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Агросектору виділять 8 млрд грн: куди збираються витратити ці кошти

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт про...

Бур’яни розвинули стійкість до гербіцидів, – дослідження

Використання пестицидів у традиційному сільському господарстві настільки...

Погода

Kyiv
чисте небо
14.8 ° C
16.5 °
14.1 °
41 %
1.3kmh
0 %
Пт
14 °
Сб
11 °
Нд
8 °
Пн
7 °
Вт
11 °