21 Червня 2021

Як щільність грунту впливає на урожайність с.-г. культур

Серед факторів врожайності є й такі, на які навіть фахівці не завжди звертають належну увагу. Наприклад, щільність ґрунту.

Використання важкої техніки, особливості мікрорельєфу та структури ґрунту, неправильний полив та внесення добрив, тощо можуть значно ущільнити ґрунт та привести до суттєвих втрат врожаю. Адже висока щільність грунту ускладнює (при дуже високих ступенях щільності, взагалі може унеможливити) нормальний розвиток кореневої системи рослини.

Крім того, ущільнення ґрунту обмежує рух води вниз. Це призводить до насичення верхніх шарів, що, у свою чергу, може викликати брак кисню коренів, як показано на малюнку. Також інтенсивність аерації ґрунту впливає на доступність поживних речовин, таких як азот і марганець.

Як щільність грунту впливає на урожайність с.-г. культурВ анаеробних умовах денітрифікація може привести до серйозної втрати азоту шляхом виходу оксиду азоту і газоподібного азоту в атмосферу. Ущільнення ґрунту тим самим зменшує доступність азоту в ґрунті.

У випадках виявлення переущільнення очікуваний економічний ефект від його усунення значний. Так, підвищення рівня врожайності може досягати 20%.

Сучасні технології дозволяють точно виміряти ущільненість ґрунту на глибині від 0 до 60 см, з кроком 1 см. Для цього використовують автоматичний пенетрометр. Наразі промисловість виготовляє пенетрометри, які створено саме для аграрного використання.

Застосунок для мобільного телефону зберігає точну гео-локацію та інформацію і все це відображається на мапі щільності поля, яка вже дозволяє аналізувати ситуацію та обирати стратегію дій.

agronews.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Через погодні умови в Україні зібрали найгірший урожай черешні

Українські виробники черешні, через погодні умови, в...

Найдешевший та найефективніший спосіб збагатити грунт

Сидерати використовуються для поліпшення структури грунту і...

Погода

Kyiv
чисте небо
25.5 ° C
27.2 °
23 °
59 %
1.8kmh
0 %
Пн
24 °
Вт
29 °
Ср
30 °
Чт
33 °
Пт
33 °