Ефективність інсектицидів для захисту сільгоспкультур залежить від правильності застосування. І особливо це стосується інсектицидів, дозволених для використання авіаційним методом.
Ключовим моментом є якість покриття культурних рослин. Значна кількість інсектицидів починає працювати в основному тоді, коли шкідники поїдають оброблені частини рослин, хоча контактний шлях також може бути досить дієвим. Відповідно, саме якісне покриття рослин сприятиме розкриттю інсектицидних властивостей препаратів, допомагатиме їм діяти більш ефективно та тривало.
Проте саме досягнення якісного покриття тих чи інших культур і є викликом під час авіаційних обробок. Швидкозмінні погодні та температурні умови, особливості архітектоніки та поверхні оброблюваних культур у комбінації з біологічними особливостями розвитку та живлення шкідників – ось три головних блоки чинників, які варто тримати в полі зору. Четвертий – норма виливу робочого розчину, контроль і мінімізація знесення та мінімізація швидкості висихання (випаровування) під час внесення.
Успішний, ефективний захист сільгоспкультур за допомогою авіаобробок прямо пов’язаний із розумінням причинно-наслідкових зв’язків і всіх особливостей цієї діяльності. Вагому роль відіграє також вибір професійних партнерів, що надаватимуть такі послуги.
Гарне розпилення та покриття оптимізує ефективність боротьби зі шкідниками:
- Контроль широкого спектру шкідників
- Трансламінарний ефект (проникнення)
- Швидкий захист культур
- Стійкість до опадів
- Захист від поїдання шкідниками
- Ефективність за низької норми витрати препаратів
- Сублетальний ефект (значне отруєння шкідників, що не призводить до їх загибелі).
За матеріалами інформаційного бюлетеня «Зелені сторінки»
Опубліковано в журналі “Агроном”, 2019