Чим «соціальне дистанціювання» є корисним для с/г культур

39
Чим «соціальне дистанціювання» є корисним для рослин

Вагенінгенський університет проводить випробування з вирощування різноманітних культур вузькими смугами. Результати показують, що такий спосіб вирощування приваблює більше корисних комах, які борються зі шкідниками та уповільнює поширення хвороб.

Дірк ван Апелдорн, дослідник з різноманітності сільськогосподарських культур у WUR, вивчає цей спосіб з 2014 року. Це – форма вирощування, при якій різні культури вирощуються в сусідніх смугах.

Вагенінгенський Університет співпрацює з більш ніж 20 голландськими фермерами для проведення експериментів. Посіви плануються з використанням системи GPS, якою оснащені трактори. Наприклад: смуга трав, смуга капусти, смуга іншої культури і так далі.

«GPS записує точне місце розташування кожної культури. Ця інформація потім використовується при догляді за культурами, а також є корисною для адміністративних цілей», – сказав Ван Апелдорн.

Згідно з дослідженнями WUR, вирощування смугами не вимагає особливих додаткових витрат праці, стверджує дослідник. Перевага ж полягає в тому, що смуги шириною до 6 метрів стримують поширення хвороб, наприклад, таких як фітофтора на картоплі.

«Це можна порівняти з заходом соціального дистанціювання під час спалаху коронавірусу», – пояснює Ван Апелдорн. Крім того, у посівах рідше зустрічаються комахи-шкідники.

Ван Апелдорн зазначив, у чому складність для фермера перейти на таку технологію.

«Вся система, від постачальника насіння до покупця в супермаркеті, орієнтована на фермерів, які вирощують одну культуру на полі. Всі технології і техніка розроблені виходячи саме з такого підходу. Втім останнім часом вже спостерігаються певні зміни. Наприклад, селекціонери розробляють сорти, які добре ростуть в оточенні інших культур і гідно витримують конкуренцію з монокультурою в економічному плані», – сказав він.

futurefarming.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram