18 Травня 2022

Corteva Agriscience повідомляє про вищі від очікуваних доходи за результатами 2019 року

Український бізнес продемонстрував потужні результати, підтримавши операційну EBITDA на рівні попереднього року та значно збільшивши частку по насінню соняшника, незважаючи на падіння ринку

Corteva, Inc. (NYSE: CTVA) оголосила фінансові результати за квартал, який закінчився 31 грудня 2019 року, та за весь 2019 рік. Компанія також повідомила про плани на 2020 рік.

ОГЛЯД РЕЗУЛЬТАТІВ 2019 РОКУ

GAAP (ЗПБО) Net Sales (Чисті продажі) EPS (Прибуток у розрахунку на акцію) Прибуток від операційної  діяльності (після оподаткування)
  13.8 млрд. дол. США 0.02 дол. США 26 млн. дол. США
Зміна порівняно з 2018 (3%) +100%6 +101%
Non-GAAP (Не ЗПБО) Organic Sales (Продажі в натуральному вимірі) Operating EPS (Операційний прибуток у розрахунку на акцію) Операційна EBITDA
14.3 млрд. дол. США 1.43 дол. США $2.0 млрд. дол. США
Зміна порівняно з 2018 -% (6)% (4)%

 

Таким чином, операційна EBITDA склала 2 млрд. дол. США, що на 5% більше, ніж було оголошено раніше в планах компанії, та на 4% менше порівняно з попереднім роком. Несприятливі погодні умови в Північній Америці та коливання валюти були частково компенсовані економією витрат, прибутком від продажу активів та продажами нових продуктів.

За межами Північної Америки чисті продажі в 2019 році зросли на 1%. Відбулося  зростання на 1% по напрямку засобів захисту рослин, продажі насіння залишились на тому ж рівні. Продажі нових продуктів призвели до зростання обсягів продажів в натуральному вимірі на 7% по напрямку засобів захисту рослин та на 6% по насінню.

Чистий обсяг продажів за 2019 рік склав 13,8 млрд. дол. США, що на 3% менше, ніж у попередньому році через валютні коливання. Прибуток у розрахунку на акцію по GAAP (ЗПБО) склав 0.02 дол. США за весь рік, та GAAP (ЗПБО) прибуток від операційної діяльності склав 26 млн. дол. США.

Синергія витрат від злиття склала приблизно 350 млн. дол. США за 2019 рік, а до 2021 року очікується на рівні 1,2 млрд. дол. США. Corteva повернула акціонерам близько 220 млн. дол. США у 2019 році відповідно до попередніх зобов’язань.

«Наші результати демонструють, що завдяки потужностям нашої продуктової лінійки нам вдалося отримати органічне зростання вище ринкових показників, особливо за межами Північної Америки. Ми також виконали свої зобов’язання щодо синергії витрат та підсилили нашу продуктивність. Протягом перших шести місяців роботи як окремої компанії ми продемонстрували колективні сильні сторони та нашу здатність орієнтуватися в безпрецедентних ринкових умовах, щоб досягти успіху. Дивлячись у майбутнє, ми очікуємо, що більш сприятливі погодні умови в Північній Америці створять підґрунтя для подальшого покращення результатів нашої діяльності. Ми залишаємось відданими тому, щоб збільшувати вартість для акціонерів та фінансові результати у відповідності до наших пріоритетів», – зазначив Джеймс К. Коллінз мл., головний виконавчий директор Corteva Agriscience.

«Українська команда доклала надзвичайних зусиль у 2019 році. Незважаючи на ринкові виклики, компанія змогла зберегти показник EBITDA на тому ж рівні порівняно з минулим роком, значно покращивши частку ринку по насінню соняшника з 16% до 19%, незважаючи на падіння ринку, та зберегла частку 20% на ринку насіння кукурудзи, згідно з Kleffmann, – підкреслив Сергій Харін, Керівник бізнесу Corteva Agriscience у Східній Європі. – Українcький підрозділ Corteva Agriscience досяг прогресу по наших бізнес-пріоритетах, включаючи запуск прямих продажів насіння бренду Pioneer, забезпечення реєстрації нових продуктів, підвищення продуктивності та розвиток команди. Ми залишаємось зосередженими на покращенні операційної дисципліни та прагнемо створити підґрунтя для потужних чистих продажів та операційного прибутку у 2020 році».

НОВИНИ КОМПАНІЇ

  • Прискорення запуску сої Enlist E3™: Corteva прискорює впровадження сої Enlist E3™4, а також гербіцидів Enlist One® та Enlist Duo® в США та Канаді. Прискорення забезпечують грунтовні комерційні та дослідні результати використання технології у 2019 році. У четвертому кварталі було підписано понад 20 додаткових ліцензій при загальній кількості 120 ліцензій.
  • Інсектицидний контроль над комахами з використанням ознаки Conkesta отримав схвалення Китаю: Corteva отримала дозвіл від Китаю на ввезення інсектициду Conkesta™ у четвертому кварталі. Переговори по схваленню використання ознаки тривало в Китаї з 2014 року. Отримання дозволу на імпорт Китаю є необхідним кроком для комерціалізації Conkesta E3™ в Латинській Америці, що є у планах до початку 2020-х.
  • Продажі активів засобів захисту рослин демонструють найкращу модель власності: Corteva погодилась продати активи хлорпірифосу в Індії; активи бенсульфурон-метилу в Азійсько-Тихоокеанському регіоні (крім Китаю); бізнес-активи квіноксифену; а також деякі американські гербіцидні бренди протягом четвертого кварталу. Ці дії узгоджені з зобов’язанням компанії керувати активним підходом до управління портфелем, орієнтованим на збільшення маржі та створення цінності для акціонерів.

ОГЛЯД РЕЗУЛЬТАТІВ 4 КВАРТАЛУ 2019 РОКУ

 GAAP (ЗПБО) Net Sales (Чисті продажі) EPS (Прибуток у розрахунку на акцію) Збиток від операційної діяльності (після оподаткування)
  3.0 млрд. дол. США (0.06) дол. США (42) млн. дол. США
Зміна порівняно з 4 кв. 2018 р. +6% +94% +94%
Non-GAAP (Не ЗПБО) Organic Sales (Продажі в натуральному вимірі) Operating EPS (Операційний прибуток у розрахунку на акцію) Операційна EBITDA
3.1 млрд. дол. США 0.07 дол. США 224 млн. дол. США
Зміна порівняно з 4 кв. 2018 р. 9% +170% +348%

 

У четвертому кварталі, який закінчився 31 грудня 2019 року, чисті продажі зросли на 6% порівняно з аналогічним періодом минулого року, водночас продажі у натуральному вимірі зросли на 9%.

Зростання обсягів було зумовлене значною мірою Північною Америкою в результаті масштабніших продажів багатоканальних насіннєвих брендів; виходом на ринок групи гербіцидів EnlistTM  під час підготовки до сезону 2020 року; та продажами нових продуктів у Латинській Америці та регіоні Європи, Близького Сходу та Африки.

Місцеві ціни зросли на 3% порівняно з аналогічним періодом минулого року, причому ціни в Латинській Америці були більш високими за рахунок продажів PowerCore Ultra®. Коливання валюти становили 3%, особливо бразильського реала, і також вплинули на ціни.

Синергія витрат від злиття у кварталі склала близько 50 млн. дол. США. Збиток (по ЗПБО) від операційної діяльності після сплати податку на прибуток склав 42 млн. дол. США за четвертий квартал. Операційна EBITDA становила 224 млн. дол. США, що на 174 млн. дол. США більше порівняно з аналогічним періодом минулого року на прогнозних засадах.

Зростання операційної EBITDA по засобам захисту рослин відображає синергію витрат від злиття, прибуток від продажу інвестицій та зростання продажів. Зростання операційної EBITDA по насінню відображає сприятливе поєднання синергії витрат та безупинної продуктивності.

ПІДСУМКИ ПО ЗЗР 

Чистий обсяг продажів засобів захисту рослин склав 6,3 млрд. дол. США у 2019 р. у порівнянні з 6,4 млрд. дол. США у 2018 році. Зниження відбулося через здешевлення валюти на 3% та впливу портфоліо на 1%, частково компенсованого збільшенням обсягу продажів на 1%. Місцева ціна залишалась незмінною.

Несприятливий вплив валюти в першу чергу був зумовлений бразильським реалом та євро. Приріст обсягів за рахунок запуску нових продуктів, включаючи групи гербіцидів EnlistTM та ArylexTM, а також інсектициду IsoclastTM , частково компенсував несприятливу погоду у Північній Америці, яка призвела до втрати весняних застосувань.

Зростання цін після запуску нових продуктів компенсувало надання  більших знижок програми стимулювання виробників у Північній Америці. Вплив на портфель був зумовлений продажами активів в Північній Америці та Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Незважаючи на зниження продажів у 2019 р., операційна EBITDA по засобам захисту рослин, склала 1,1 млрд. дол. США у 2019 р., що відповідає показникам 2018 р. Зниження обсягів в Північній Америці, несприятливий вплив валюти та вищі затрати компенсували синергію витрат, продаж нових товарів та постійну продуктивність.

Чисті продажі засобів захисту рослин за четвертий квартал 2019 р. склали 1,7 млрд. дол. США, що на 3% більше порівняно з періодом попереднього року. Зростання відбулося за рахунок збільшення обсягу продажів на 8%, яке компенсувало вплив здешевлення валюти на 3%, зниженням локальної ціни на 1% та зміни у портфелі продукції на портфель на 1%.

Збільшення обсягу в основному відбулося завдяки випуску нових продуктів, включаючи гербіцид EnlistTM, у поєднанні з великим попитом на інсектициди в Латинській Америці. Несприятливий вплив на валюту був спричинений, зокрема, бразильським реалом.

Зростання цін, пов’язане з запуском нових товарів, компенсувало збільшення знижок програм стимулювання виробників у Північній Америці. Зміни в портфелі були зумовлені продажами активів в Північній Америці та Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Операційна EBITDA по засобам захисту рослин склала 277 млн. дол. у четвертому кварталі, порівняно з 169 млн. дол. у тому ж кварталі минулого року. Синергія витрат, дохід від продажу активів та зростання продажів компенсували збільшення витрат на продаж та вплив змін у портфелі.

ПІДСУМКИ ПО НАСІННЮ 

Чистий обсяг продажів насіння склав приблизно 7,6 млрд. доларів США у 2019 р. у порівнянні з з 7,8 млрд. дол. США у 2018 р. Зниження відбулося через здешевлення валюти на 2% та зменшення обсягів продажів на 1%. Локальна ціна залишалась незмінною.

Несприятливий валютний вплив був зумовлений насамперед бразильським реалом, східноєвропейськими валютами та євро. Приріст обсягів продажу кукурудзи в регіоні Європа, Близький Схід та Африка компенсував і перевищив вплив значних затримок посівної в Північній Америці, що призвело до зменшення посівних площ під соєю, а також впливом мультиканальної та мультибрендової раціоналізації в Північній Америці.

Конкурентний ціновий тиск на ринку сої в США та збільшення кількості пересівів сої та кукурудзи в Північній Америці були компенсовані сприятливим продовженням впровадження PowerCore Ultra® у Латинській Америці.

Прогнозна операційна EBITDA по насінню склала 1 млрд. дол. США в 2019, знизившись на 9% у порівнянні з попереднім роком. Конкурентний ціновий тиск, несприятливий вплив валюти, вищі комісійні витрати та загальні затрати та зменшення обсягів були компенсовані завдяки синергії витрат та підвищенню продуктивності.

Чистий обсяг продажів насіння склав 1,2 млрд. дол. США у четвертому кварталі 2019 р. порівняно з 1,1 млрд. дол. США у тому ж кварталі минулого року. Зростання відбулося за рахунок зростання місцевої ціни на 8% та збільшення обсягу продажів на 5%, що компенсувало вплив здешевлення валюти на 3%.

Зростання місцевих цін в першу чергу було спричинене сприятливим поєднанням подальшого впровадження в Латинській Америці та в Північній Америці PowerCore Ultra® через підвищення цін на кукурудзу та отримання доходів від ліцензій. Приріст обсягу був зумовлений збільшенням поставок мультиканальних брендів у Північній Америці.

Несприятливі валютні коливання значною мірою спричинив бразильський реал.

Операційна EBITDA по насінню зазнала сезонних збитків у розмірі 26 млн. дол. США за четвертий квартал 2019 року порівняно з втратами у розмірі 87 млн. дол. США у тому ж кварталі минулого року. Зростання цін, синергія витрат та підвищення продуктивності частково компенсували підвищення затрат на виробництво, зумовлене вищими винагородами (royalties) та меншими врожаями.

ПЕРСПЕКТИВИ

Компанія повідомила про очікування щодо чистих продажів на 2020 рік у розмірі близько 14,5 млрд. дол. США та очікує, що операційний показник EBITDA складе приблизно 2,2 млрд. дол. США за той самий період. Очікуваний діапазон доходу у розрахунку на акцію очікується від 1,45 до 1,55 долара за акцію.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

На Хмельниччині висіяли колекцію світового генофонду гречки

Понад 250 зразків колекції світового генофонду гречки...

Окупанти знищили єдиний в Україні генетичний банк рослин

Російські солдати повністю знищили єдиний в Україні...

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

Погода

Kyiv
хмарно
8 ° C
8.2 °
7 °
79 %
0.9kmh
100 %
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
20 °
Сб
22 °
Нд
13 °