16 Травня 2022

Corteva Agriscience™ закликає купувати лише оригінальне насіння та засоби захисту рослин

Corteva Agriscience™, Сільськогосподарський підрозділ DowDuPont, продовжує свою інформаційну кампанію з протидії підробкам, слідуючи напрямку, заданому компаніями-попередниками новоутвореного підрозділу – DuPont, DuPont Pioneer та Dow Agrosciences.  Наталія Літостанська, Керівник проектів Corteva Agriscience™, розповіла про наявні проблеми з підробками ЗЗР і насіння на українському ринку та вказала про необхідність практикувати старанність у виборі постачальників, щоб уникнути забруднення ланцюга постачання нелегальними продуктами.

«За останні декілька років підробки в галузі насінництва та ЗЗР стали глобальною проблемою для сільськогосподарської промисловості. Частка такої контрафактної продукції, згідно різних інформаційних джерел, може складати до 20% від загального обсягу ринку України. Придбання неоригінального насіння загрожує втратою врожайності та зниженням його якісних характеристик, це наносить значні фінансові збитки для агровиробників. Придбання підроблених пестицидів також може завдати шкоди навколишньому середовищу, а іноді і здоров’ю фермерів, що їх застосовують», – розповіла Літостанська.

Міжнародна спільнота, яка координується всесвітніми охоронними організаціями та державними органами, активно долучається до виявлення злочинців та закликає до більш сильних правових дій в цьому питанні задля стримування злочинної діяльності. Компанії-виробники насіння та ЗЗР розгортають інформаційні кампанії, щоб перешкодити фермерам стати жертвами злочинної діяльності, та впроваджують власні технології, які упереджують можливість підробки або дозволяють легко її розпізнати. Так, з 2010 року в Україні впроваджено унікальну систему аутентифікації оригінального насіння Pioneer® – голограму Izon®. Вона дозволяє фермерам перевіряти оригінальність пакувального мішка шляхом сканування спеціального коду через мобільний додаток або через веб-сайт Pioneer. Крім того, нещодавно було представлено новий спосіб пакування насіння Pioneer® – систему термічного склеювання, яка запобігає повторному використанню та фальсифікації мішків з насінням.

Експерти Corteva Agriscience™ закликають фермерів та дистриб’юторів уникати будь-яких покупок насіння та пестицидів від неофіційних постачальників. Фермерам потрібно перевіряти захисне маркування продукції, негайно повідомляти власнику торгової марки та компетентним органам про будь-який підозрілий продукт чи діяльність, а також зберігати всю документацію та зразки придбаної продукції. Особлива увага фермерів та їхнє розуміння про негативні наслідки контрафактної продукції не тільки зменшує фінансові втрати в самих господарствах, але й мінімізує екологічні ризики та наслідки використання незаконних, несертифікованих та неперевірених пестицидів. Для уникнення шкоди аграрній економіці України надзвичайно важливо, щоб усі зацікавлені сторони (фермери, дистриб`ютори, профільні організації та уряд) визнали важливість наполегливої праці для використання лише оригінального насіння та пестицидів для сприяння забезпечення сталого врожаю та виробництва харчової продукції.

Corteva Agriscience

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
хмарно
17 ° C
17 °
17 °
42 %
3.9kmh
95 %
Пн
16 °
Вт
17 °
Ср
13 °
Чт
18 °
Пт
22 °