20 Жовтня 2021

З якою періодичністю потрібно проводити аналіз ґрунту

Раніше було прийнято проводити агрохімічний аналіз грунту раз на п’ять років. Проте 20 років тому технології не були такими інтенсивними, сівозміни були більш широкими. Зараз, у зв’язку з інтенсифікацією сільського господарства цей період зменшився і спеціалісти радять проводити аналіз грунту частіше.

«Наша рекомендація – хоча б через три роки, тому що в сучасному рослинництві використовується багато інтенсивних культур і вже через три роки ми помічаємо зміни характеристик грунту, система живлення потребує уточнень», – зазначив Володимир Махота, головний агрохімік компанії AgriLab під час підбиття підсумків першого полігону аграрних інновацій Digital Field.

«Оптимальний період відбору зразків ґрунту для агрохімічного аналізу починається з часу збирання культур і триває до моменту промерзання ґрунту на глибину 5 см.

Минулого року, у зв’язку з теплою зимою, період збирання зразків взагалі не переривався, він почався в липні і продовжувався аж до травня наступного року», – прокоментував він.

З використанням автоматичного грунтовідбірника, процес виглядає так: фахівці GIS формують завдання на відбір проб в певних точках поля, з використанням електронного контуру поля. Маючи планшет, працівник рухається по заданому маршруту і відбирає певну кількість зразків.

Автоматичний пробовідбірник відбирає зразки за допомогою GPS-навігації. По кожному відібраному зразку фіксуються координати, він маркується. Далі відібрані зразки направляють на підготовку.

Для однієї проби роблять не менше 10 уколів. Глибина відбору проб може налаштовуватися від 10 до 30 см залежно від технічного завдання.

«Якщо глибина обробітку ґрунту сягатиме 25 см, відбір також буде здійснено на 25 см», – пояснив фахівець.

Якщо на полі планується проведення повторного агрохімічного обстеження, то відбір потрібно планувати в аналогічний сезон. Напирклад, якщо перший раз відбір відбувся восени, то повторний забір зразків також необхідно здійснювати в цей період з врахуванням сезонної динаміки.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Жнива-2021: в яких областях отримали найбільшу урожайність с/г культур

В Україні триває збирання зернових та зернобобових...

Variant Irrigation представила нову зрошувальну систему

Українська виробничо-сервісна компанія «Variant Irrigation» презентувала нову...

Після оприлюднення жовтневого звіту USDA несподівано і різко підскочили ціни на пшеницю

Минулого вівторка пшеничні ринки досить стримано відреагували...

Погода

Kyiv
рвані хмари
-0.1 ° C
2 °
-4.1 °
67 %
0kmh
65 %
Ср
15 °
Чт
19 °
Пт
17 °
Сб
10 °
Нд
4 °