06 Грудня 2021

Експерти прогнозують подорожчання сої на внутрішньому ринку

У 2020/21 МР третій сезон поспіль експерти УкрАгроКонсалт спостерігають скорочення посівних площ сої. Таку ситуацію пояснюють наслідком державної політики у сфері оподаткування. У результаті, Україна зібрала мінімальний урожай сої за останні сім сезонів – на рівні 3 млн тонн.

Експорт сої скоротився практично на половину внаслідок скорочення врожаю сої в сукупності з більш активною позицією переробників. Ключовою особливістю 2020/21 МР став високий попит на сою без ГМО. У порівнянні з соєю з ГМО, премії на неї перевищують 100 дол/т.

У 2021/22 сезоні посівні площі під соєю продовжили скорочуватися. Сої було складно конкурувати з соняшником, де посівні площі оновили рекорд. Проте, урожай може збільшитися на 10-15% внаслідок оптимістичних прогнозів урожайності.

Початок 2021/22 МГ характеризується дефіцитом сировини. І, як наслідок – слабкою торговельною активністю, низькими експортними відвантаженнями, зростанням ціни на сою на внутрішньому ринку, попри завершальний етап збиральних робіт.

ukragroconsult.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
легкий сніг
-1 ° C
-0.7 °
-2.4 °
92 %
0.5kmh
90 %
Пн
3 °
Вт
4 °
Ср
1 °
Чт
3 °
Пт
5 °