22 Січня 2022

Експерти розповіли, на якому напрямку можуть найбільше заробити виробники картоплі

Вирощування картоплі може стати дуже прибутковим бізнесом. Але окупність його складає 5-7 років.

На думку Романа Сластена, експерта Українського клубу аграрного бізнесу, щоб зібрати 20 тонн/га картоплі потрібно вкласти мінімум 30 тис. грн.

«З одного гектара можна зібрати 6-8 тонн пшениці. Що при високих ринкових цінах дасть 40 тис. грн доходу. А картопля, якщо застосовуються новітні інноваційні технології, приносить 60-80 тонн врожаю з одного гектара. Це – 200 тис. грн доходу. Але і вкладення істотно відрізняються: для вирощування пшениці потрібно приблизно 2200 грн/га, для картоплі – 50 тис. грн/га », – розповідає Іван Гуржин, агроном ТОВ «Віва Плюс».

Рентабельність вирощування цієї сільгоспкультури в середньому по Україні, як зазначив Богдан Зволинський, виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі, минулого року склала 40-60%.

«Останні кілька років ми бачимо, що попит мають ранні, середньоранні сорти. Вони встигають сформувати врожай до настання високої температури. Ринок сьогодні вимагає сортів на переробку, тому що ми рухаємось у бік Європи в плані споживання переробленої продукції. Сьогодні це – картопляні чипси та крохмаль.

Але з часом, я переконаний, що це буде картопля фрі. Це той ринок, який сьогодні росте у всьому світі. Але в Україні сьогодні виробництва такої картоплі немає. Однак це дуже перспективний ринок. Питання часу, коли хтось на цей ринок зайде і зможе запропонувати якісну продукцію», – вважає директор компанії «Агріко Україна» Микола Гордійчук.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
-3.5 ° C
-2.9 °
-6.2 °
80 %
0.5kmh
75 %
Сб
-4 °
Нд
-4 °
Пн
-5 °
Вт
-5 °
Ср
-4 °