22 Травня 2022

Фітосанітарний стан посівів на 8 лютого

Відбір монолітів озимих культур для визначення життєздатності рослин та їх відрощування, в тому числі й за експрес-методами, проведеними спеціалістами управлінь фітосанітарної безпеки вказує на те, що рослини озимих культур перебувають в доброму та задовільному стані.

Рослини озимих колосових перебувають у фазах 3-й листок – кущіння. Рослини мають добру регенераційну здатність при їх відрощуванні. Відсоток живих рослин становить 91-99%, загиблих – 1-9% (Дніпропетровська, Житомирська, Київська, Черкаська обл.).

Лабораторним аналізом рослин озимої пшениці виявлено інфекційний запас збудників борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей (1-2, макс. 10% рослин).

Озимий ріпак на відібраних монолітах перебуває у фазі утворення розетки. Життєздатність рослин озимого ріпаку (Черкаська, Чернівецька обл.) при відрощуванні становить 73-98%, загиблих і пошкоджених – 2-17% рослин.

Лабораторним аналізом рослин озимого ріпаку виявлено ураження пероноспорозом та альтернаріозом в межах 4-9%.

За потепління, через високий рівень ураженості рослин озимини, можливий масовий розвиток хвороб. Тому, ефективним заходом оздоровлення рослин та покращення стану посівів буде ранньовесняне боронування з прикореневим підживленням мінеральними добривами.

dpss.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

«Контінентал» завершив весняну посівну

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася весняна посівна...

В Україні створили проєкт, де приймають заявки на розмінування полів

Після звільнення Чернігівської та Київської областей почалося...

Погода

Kyiv
хмарно
10.7 ° C
11 °
9.8 °
89 %
0.5kmh
100 %
Нд
10 °
Пн
16 °
Вт
19 °
Ср
22 °
Чт
20 °