ХТЗ розробив нову безступеневу трансмісію для колісних тракторів

432
ХТЗ

Харківський тракторний завод, власником якого є український бізнесмен Олександр Ярославський, випустив вдосконалену версію двопотокової безступеневої гідрооб’ємно-механічної трансмісії (ГОМТ-2С) (перший варіант трансмісії ГОМТ-1С було виготовлено в 2014 році і він проходив польові випробування). Даний агрегат покликаний замінити в серійних моделях застарілу ступеневу механічну коробку перемикання передач і є спільною розробкою з Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут», з яким у вересні 2017 року було підписано Меморандум про стратегічне партнерство.

ГОМТ-2С має вдосконалену конструкцію, чотири технологічних тягово-швидкісних діапазони при русі вперед і два – при русі назад, на кожному з них безступенево регулюється швидкість і тягові зусилля трактора. Технічно це аналог автоматичної коробки передач, яка встановлюється в легкових автомобілях. Функціонально оновлений агрегат дозволяє збільшити коефіцієнт корисної дії при реалізації основних технологічних операцій при експлуатації трактора (оранка, дискування, боронування, культивація, посів, транспор тування причепа і ін.), таким чином, забезпечуючи ефективну роботу трактора за оптимальної роботи двигуна.

«ГОМТ-2С – трансмісія власного виробництва, яка була вперше розроблена на пострадянському просторі. Її використання істотно покращує споживчі якості тракторів виробництва ХТЗ, знижує стомлюваність тракториста, підвищує надійність роботи двигуна і ергономічні показники машини в цілому», – підкреслив головний інженер проекту з розробки та впровадження ГОМТ-2С Петро Поліщук. Показово, що на ХТЗ за короткий час було виготовлено і встановлено на серійні колісні трактори 6 нових трансмісій, причому одна з цих машин отується до відправки в Болгарію.

Нагадаємо, що Харківський тракторний завод представив на найбільшій в Україні агропромисловій виставці Агроекспо-2017 оновлений трактор ХТЗ-243К.20 (посилання на відео – https://www.youtube.com/watch?v=hWooCLJjafQ&t=34s), який за оцінками фахівців продемонстрував чудові технічні характеристики. Слід зазначити, що на початку 2018-го року ХТЗ опублікував відеоролик (https://www.youtube.com/watch?v=imsmVCRGcpc), в якому показано процес складання на конвеєрі нового українського колісного трактора, а також продемонстровано особливості навісної системи оновлених коліс них тракторів (https://www.youtube.com/watch?v=Bv5O-f8OGLI).

Як відомо, Харківський тракторний завод веде свою історію з 1930 р, є одним з найбільших машинобудівних підприємств України. Завдяки багаторічній практиці поставок продукції на експорт, торгова марка «ХТЗ» входить в число найбільш відомих за кордоном українських брендів. Стратегія підприємства в даний час орієнтована на відновлення ринкових позицій як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.

«ХТЗ»

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram