19 Жовтня 2021

Коли і як потрібно рятувати озимий ріпак від квіткоїда

У центральних, північних і західних областях України недавно розпочалося і наразі триває заселення посівів озимого ріпаку ріпаковим квіткоїдом (Meligethes aeneus F.).

На бутонах (а на частині площ і на перших квітах) спостерігаються жуки цього шкідника. Ступінь заселення ними рослин коливається в межах від 5-7% до 70-85%.

Чисельність теж суттєво варіює — від 1-2 до 10-12 екз./рослину. Це залежить від комплексу чинників, як-от географічна зона, концентрація посівів ріпаку на певній території, віддаленість цьогорічних полів від торішніх ріпаковищ, нарешті, умов конкретного поля.

При цьому треба відзначити підвищену щільність популяції фітофага на краях полів, що закономірно. У південних і південно-східних регіонах заселення ріпаку квіткоїдом відбулося раніше. На одній частині площ інсектицидні обробки вже завершено, на іншій частині вони ще тривають; посіви на цей час перебувають здебільшого у фазі цвітіння.

З метою ефективного контролю ріпакового квіткоїда і попередження втрат урожаю рекомендовано терміново обробити посіви ріпаку у фазі бутонізації інсектицидом, наприклад, з діючою речовиною піметрозин.

Обробки доцільно розпочинати при появі жуків шкідника на рослинах і просто обов’язково слід проводити, якщо їхня чисельність зростає і сягає порогової або й понадпорогової (ЕПШ ріпакового квіткоїда становить у середньому 5-8 екз./рослину).

У разі змішаного заселення посівів різними видами фітофагів, зокрема ріпаковим квіткоїдом і ріпаковим насіннєвим прихованохоботником, варто застосовувати бакову суміш інсектицидів. Наприклад, добрі результати показали поєднання препаратів з діючими речовинами піметрозин і лямбда–цигалотрин.

syngenta.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Жнива-2021: в яких областях отримали найбільшу урожайність с/г культур

В Україні триває збирання зернових та зернобобових...

Variant Irrigation представила нову зрошувальну систему

Українська виробничо-сервісна компанія «Variant Irrigation» презентувала нову...

Після оприлюднення жовтневого звіту USDA несподівано і різко підскочили ціни на пшеницю

Минулого вівторка пшеничні ринки досить стримано відреагували...

Погода

Kyiv
чисте небо
11.5 ° C
12.1 °
10.2 °
43 %
0.9kmh
0 %
Вт
11 °
Ср
15 °
Чт
18 °
Пт
18 °
Сб
11 °