УКРENG 31 Березень 2020
Все про передове вирощування сільгоспкультур
Новини Компанія «Нібулон» перетворює зернові відходи на альтернативне джерело енергії

Компанія «Нібулон» перетворює зернові відходи на альтернативне джерело енергії

111
Зернові відходи
Завдяки використанню альтернативних джерел енергії компанія «Нібулон» за три роки зекономила майже 167 тисяч кубометрів блакитного палива.

З кожним роком світові запаси викопного палива зменшуються, а ціна на них зростає, тому основним напрямом розвитку світової енергетики на сьогодні є використання альтернативних поновлюваних джерел.

Ще наприкінці 2016 року компанія «Нібулон» почала встановлювати на власних підприємствах перші твердопаливні котли, здатні працювати на нетрадиційних видах палива. Наступним кроком стало прийняття рішення про здобування енергії із зернових відходів ІІІ категорії, що утворюються внаслідок очистки та сушки зерна, та запуску на території ТОВ «Колосівський елеватор» виробничої лінії з брикетування.

Загалом за весь час реалізації програми компанія переробила більше 353 тонн зернових відходів, з яких отримано близько 307,4 тонн готових брикетів та 5,6 тонн рослинної технічної олії. За рахунок використання альтернативного твердого палива для обігріву адміністративно-побутових та виробничих приміщень підприємств компанії вдалося зекономити 166 827 кубометрів природного газу, що у вартісному виразі становить  понад 1,6 млн грн.

– Переробка зернових відходів та їх використання в якості палива для отримання енергії не лише зменшує залежність підприємства від традиційних видів палива та мінімізує витрати, але й має позитивний екологічний ефект. Адже одним із складників цих відходів є насіння бур’янів, у тому числі амброзії, і переробка їх у паливні брикети вирішує також проблему утилізації насіння карантинних бур’янів. Відповідно знижується  забрудненість полів та зменшується завантаженість місцевих сміттєзвалищ, де раніше здійснювалось захоронення цих відходів, – зазначає начальник відділу охорони навколишнього середовища компанії Алла Ізмєстьєва.

За матеріалами пресслужби «Нібулон»

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram