14 Серпня 2022

Липнева спека на півдні України негативно подіяла на стан виноградників

Через спекотну погоду з нерівномірними опадами вчені Інституту Таїрова відмічають передчасне завершення росту пагонів винограду та початок їх визрівання. Також відзначають нерівномірність розвитку ягід, що без зрошення призведе до зменшення маси ґрона.

Про це повідомляється у довідці про стан виноградних насаджень станом на 1 серпня 2022 року Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова».

Зазначається, що липень на півдні України відзначався переважно спекотною, місцями зі зливовими дощами, погодою. Опади розподілялися нерівномірно, як за часом, так і по території. Кількість опадів на території селекційних ділянок інституту склала 10 мм або 19% від норми.

Посушливі умови вегетації сприяють передчасному завершенню росту пагонів та початку стадії їх визрівання.

«Спостерігається нерівномірність розвитку ягід, що може знизити середню масу грона. Надалі, за умов відсутності ефективних опадів, це призведе до значного зменшення врожайності насаджень у культурі без зрошення», – застерігають учені.

Науковці уточнюють, що при системі обробітку ґрунту за типом чорного пару його вологість на кінець липня варіює у 1 м шару від 51 до 69% НВ. Для поточної фенофази винограду оптимальна вологість ґрунту дорівнює 65-70% НВ.

«У зв’язку з посушливими умовами з метою збереження та ефективного використання вологи, на виноградних насадженнях слід мінімізувати роботи з розпушування ґрунту. Культивації проводити на глибину не більше 6-8 см», – радять в Інституті Таїрова.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Надійне підґрунтя для врожайності зернових

Захист озимих зернових культур необхідно розпочинати до...

Українські виробники яблук зазнали через війну прямих і непрямих втрат

На українське садівництво значно вплинув фактор активних...

Вуглецеве землеробство додасть 10% до урожайності

Якщо не шкодити природі активним втручанням, то...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
23.3 ° C
23.7 °
22.6 °
82 %
0.9kmh
28 %
Сб
23 °
Нд
32 °
Пн
32 °
Вт
27 °
Ср
29 °