29 Березня 2024

Майбутнє страхування врожаю. Аграрії знаходять альтернативні методи

«Сільське господарство сильно змінилося за останні 50 років. У чотири роки я почав водити трактор, їздив на першій передачі і тягнув візок, поки мій батько завантажував солом’яні тюки вручну, – розповідає Стюарт Смітт фермер із Канади.

– Я – король розповідати своїм дітям «коли я був в твоєму віці …!». В мої дитячі роки, в 60-х і 70-х роках, розмір ферми був невеликим і всі поля розташовувалися поруч. У певному сенсі це було перевагою, оскільки дозволяло скоротити витрати на паливо при транспортуванні зерна і тюків з віддалених полів на ферму. Недолік близького сусідства полягав в тому, що, якщо проходив сильний шторм або град, він завдавав шкоди всій фермерській землі. З цієї причини страхування врожаю було дуже поширене серед фермерів.

РИЗИК ЗМЕНШУЄТЬСЯ ЗІ ЗРОСТАННЯМ ПЛОЩ 

У недавньому дослідженні по опитуванню фермерів я дізнався, що страхування врожаю відходить на другий план для деяких великих фермерів. Великі господарства починають скорочувати використання страхування врожаю за рахунок масштабів своєї діяльності.

Сорок років тому середній розмір ферми становив від 100 до 500 гектарів, а зараз існує безліч ферм в діапазоні 2000-5000 гектарів. Землі фермерів можуть бути розтягнуті більш ніж на 30 кілометрів і більше в кожному напрямку. Коли поля розкидані так широко, якщо проходить сильний шторм, це може пошкодити 100-300 га, але не всі посіви. Хоча це і не завжди зручно, проте географічний розподіл земель може знизити ризик неврожаю від граду, зменшуючи необхідність страхування врожаю.

НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ ЗНИЖУЮТЬ РИЗИК 

Нові сорти/гібриди культур також виводяться для зниження ризику збоїв врожаю. В останні роки було значно збільшено кількість досліджень щодо підвищення стійкості до посухи нових культур. Зниження врожаю через посуху було поширеною формою страхування в посушливих господарствах Західної Канади. Оскільки нові сорти культур виводяться з підвищеною стійкістю до посухи, це також допомагає знизити ризик неврожаю у фермерів.

Ще одна зміна – це збільшення використання сертифікованого насіння, купленого кожен сезон. Раніше фермери купували новий сорт/гібрид культури, а потім відбирали насіння (сіючи урожай наступного року насінням попереднього року). Таке насіння майже завжди призводило до  незначної втрати врожаю з року в рік. Для деяких фермерів було звичайною справою використовувати сорт протягом шести-десяти років, в залежності від того, наскільки добре він себе показував і яким було його використання.

У міру того, як розвиток сортів/гібридів поліпшувався протягом 1990-х років, нові сорти стали виводитись все частіше, надаючи фермерам більше варіантів, ніж раніше. Аграрії почали змінювати своє ставлення до закупівлі нового насіння щорічно, пояснюючи це отриманням кращих врожаїв, і кожну весну потрібно було впроваджувати кращі технології. Це також знизило ризик збоїв прибутковості.

МАЙБУТНЄ СТРАХУВАННЯ ПОСІВІВ 

Важко передбачити, як буде виглядати майбутнє страхування врожаю. Однак є деякі тенденції, які  вказують на те, що майбутні потреби в страхуванні врожаю можуть зменшуватися. Фермери визначили альтернативні стратегії для зниження ризику неврожаю за рахунок поєднання технологічних інновацій і розширення площ. Чи будемо ми свідками припинення страхування врожаю? Дуже малоймовірно, але можна очікувати, що з майбутніми інноваціями число фермерів, які використовують страхування врожаю в якості стратегії зниження ризику, може помітно скоротитися».

www.grainews.ca

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
9 ° C
11.5 °
6.4 °
87 %
3kmh
66 %
Пт
11 °
Сб
18 °
Нд
21 °
Пн
20 °
Вт
13 °