28 Листопада 2021

Мінекономіки заблокувало доступ нових моделей тракторів в Україну

У зв’язку з прийняттям наказу Мінекономіки від 08.07.2021 № 210, яким скасовано призначення органів з оцінки відповідності, які могли видавати сертифікати затвердження, майже на рік обмежена купівля/продаж і реєстрація нових зразків сільськогосподарських тракторів, які не отримали відповідні сертифікати затвердження.

Так, Мінекономіки видало наказ від 08.07.2021 № 210 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України», згідно з яким втратили чинність накази Мінекономрозвитку № 890 від 02.08.2013 та № 213 від 09.02.2016, які уповноважували ДП «УкрЦВТ» та ДП «НТЦ «АгроСЕПРО» НААН» на виконання робіт з оцінки відповідності вимогам технічних регламентів затвердження типу щодо тракторів та іншого переліку техніки.

При цьому не було врегульовано питання щодо порядку уповноваження чи призначення нових органів оцінки відповідності і яке міністерство має право здійснювати такі дії.

«Наразі є законодавчий «вакуум» в даному питанні, коли немає державної структури (міністерства), яке уповноважене призначати органи з оцінки відповідності, нові органи для проведення оцінки відповідності не призначені жодним міністерством, а організації, які раніше здійснювали цю діяльність, не володіють правом проводити оцінку і видавати сертифікати, якими фактично дозволяється введення в обіг тракторів (продаж техніки та реєстрація в ДПСС). Як результат, виробники й дилери техніки не мають права продавати нові моделі техніки, які було заплановано вводити під новий сезон», — пояснив заступник генерального директора УКАБ з адвокації Олег Нестеров.

Для якнайшвидшого врегулювання питання слід внести зміни до Законів України «Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України» та «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», якими має бути передбачена передача повноважень про призначення органів з оцінки відповідності й формування технічної політики в АПК до Мінагрополітики.

Водночас слід паралельно розробити порядок уповноваження органів з оцінки відповідності, щоб на момент внесення змін в закони була можливість оперативно вирішити ситуацію вже на рівні міністерства.

«Слід розуміти, що врегулювання питання щодо передачі повноважень до Мінагрополітики потребує якнайшвидшого вирішення. Наразі народними депутатами вже зареєстровано законопроєкти №6070 і №6070-1, і даному критерію відповідає саме законопроєкт №6070-1, який загалом не містить спірних або проблемних норм. Разом з цим, він може бути базою для доопрацювання від аграрного комітету ВРУ, в якій можна було б точково вирішити низку питань у сфері реєстрації техніки.

Закликаємо депутатів як зі сторони аграріїв, так і виробників с/г техніки, оперативно розв’язувати відповідну проблему на рівні законодавства. Ми розуміємо, що один сезон ми вже втратили, але необхідно зробити максимум, аби вже з літа виробники техніки могли сертифікувати нові моделі тракторів, аграрії їх купували та використовували у своїй діяльності», — підсумував Олег Нестеров.

Інфоіндустрія

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Зарубіжні вчені вивели незвичайний сорт полуниці

У дослідницькому центрі Маручі Департаменту сільського господарства...

Компанія «Ерідон» пропонує новий гербіцид для захисту пшениці та ячменю

У сезоні 2022 року компанія «Ерідон» презентує для українських аграріїв...

Виявлено нову небезпечну хворобу качанів кукурудзи

Нова хвороба вражає качани кукурудзи й викликана...

Погода

Kyiv
туман
4.3 ° C
5.2 °
4 °
100 %
2kmh
90 %
Нд
8 °
Пн
10 °
Вт
3 °
Ср
2 °
Чт
7 °