25 Червня 2022

На Хмельниччині висіяли колекцію світового генофонду гречки

Понад 250 зразків колекції світового генофонду гречки посіяли днями на полях Науково-дослідного інституту круп’яних культур ім. О. Алексеєвої закладу вищої освіти «Подільський державний університет». Вирощене насіння слугуватиме вихідним матеріалом для створення нових сортів цінної культури.

Для забезпечення посівним матеріалом товаровиробників у 2023 році тут заплановано виробництво двох сортів гречки: Володар та Кам’янчанка.

«До посівного процесу залучили фахівця управління фітосанітарної безпеки. З ним обговорили актуальність вирощування  гречки в умовах воєнного стану. Адже через ворожу окупацію в Україні значно скорочено площі вирощування багатьох важливих продовольчих культур, частину посівів знищено в результаті бойових дій», – йдеться в повідомленні Головного управління Держпродспоживслужби у Хмельницькій області.

Довідково. Інститут є єдиним в Україні закладом, що займається селекцією сортів роду гречки (Fagopyrum Mill).

Базова колекція гречки нараховує 978 зразків, зібраних з різних країн світу. Вона належить до насіннєвих генбанків короткотривалого зберігання насіння та внесена до держреєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання.

На сьогодні найбільш об’ємно в колекції зібраний вид гречки звичайної – 283 зразки сортів з різних регіонів України, РФ, Білорусі, Китаю, Японії, Індії, Франції, Польщі, Литви, Латвії та інших. Ще є 140 зразків селекційних сортів-популяцій. А в останні роки тут створено декілька нових високоурожайних сортів гречки.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Непрямі втрати у сільському господарстві оцінюються у 23,3 млрд дол. США

Непрямі втрати у сільському господарстві через зменшення...

Потрійний удар по хворобам

Одночасне підвищення середньодобових температур у поєднанні із...

«Контінентал» готує потужності зі зберігання до сезону жнив

«Контінентал Фармерз Груп» готує потужності зі зберігання...

Погода

Kyiv
рвані хмари
25.4 ° C
25.4 °
25.4 °
35 %
3kmh
69 %
Сб
24 °
Нд
26 °
Пн
28 °
Вт
31 °
Ср
31 °