Понад 250 зразків колекції світового генофонду гречки посіяли днями на полях Науково-дослідного інституту круп’яних культур ім. О. Алексеєвої закладу вищої освіти «Подільський державний університет». Вирощене насіння слугуватиме вихідним матеріалом для створення нових сортів цінної культури.
Для забезпечення посівним матеріалом товаровиробників у 2023 році тут заплановано виробництво двох сортів гречки: Володар та Кам’янчанка.
«До посівного процесу залучили фахівця управління фітосанітарної безпеки. З ним обговорили актуальність вирощування гречки в умовах воєнного стану. Адже через ворожу окупацію в Україні значно скорочено площі вирощування багатьох важливих продовольчих культур, частину посівів знищено в результаті бойових дій», – йдеться в повідомленні Головного управління Держпродспоживслужби у Хмельницькій області.
Довідково. Інститут є єдиним в Україні закладом, що займається селекцією сортів роду гречки (Fagopyrum Mill).
Базова колекція гречки нараховує 978 зразків, зібраних з різних країн світу. Вона належить до насіннєвих генбанків короткотривалого зберігання насіння та внесена до держреєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання.
На сьогодні найбільш об’ємно в колекції зібраний вид гречки звичайної – 283 зразки сортів з різних регіонів України, РФ, Білорусі, Китаю, Японії, Індії, Франції, Польщі, Литви, Латвії та інших. Ще є 140 зразків селекційних сортів-популяцій. А в останні роки тут створено декілька нових високоурожайних сортів гречки.