14 Серпня 2022

Науковці вивели сорт пшениці, надстійкої до хвороб

Група доктора Хана Фангпу з Інституту генетики та біології розвитку Китайської академії наук повідомила про створення нових ліній симбіозу пшениці та жита. Вони надають стійкість до штаму стеблової іржі Ug99.

Ug99 – новий штам Puccinia graminis f. sp. Tritici, є шкідливим для кількох сортів пшениці в усьому світі. Отже, дуже важливо та невідкладно відкрити нові джерела генів стійкості та перенести їх у пшеницю.

Жито – близький родич пшениці й ця культура є стійкою до листової, смугастої, стеблової іржі та борошнистої роси. Тому жито стало цінним ресурсом кількох генів стійкості до хвороб широкого спектра для покращення генетики пшениці.

Науковці виявили, що лінія телосомного додавання 3RL пшениці та жита несла новий ген стійкості до Ug99 за результатами оцінки стійкості до хвороб, цитологічного аналізу та молекулярних маркерів. Тому новий ген стійкості до Ug99 у майбутньому може бути використаний для селекції пшениці.

Крім того, різні хромосомні та центромерні варіації індукуються віддаленою гібридизацією пшениці та жита.

У результаті такого процесу утворюються кільцеві хромосоми, мініхромосоми, дицентричні хромосоми та трицентричні хромосоми з нащадків гібридів пшениці та жита.

Ці ресурси забезпечать важливе генетичне різноманіття для майбутнього гібридного потомства пшениці та жита, а також дозволять вивести пшеницю, стійку до багатьох хвороб.

phys.org

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Надійне підґрунтя для врожайності зернових

Захист озимих зернових культур необхідно розпочинати до...

Українські виробники яблук зазнали через війну прямих і непрямих втрат

На українське садівництво значно вплинув фактор активних...

Вуглецеве землеробство додасть 10% до урожайності

Якщо не шкодити природі активним втручанням, то...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
23.3 ° C
23.7 °
22.6 °
82 %
0.9kmh
28 %
Сб
23 °
Нд
32 °
Пн
32 °
Вт
27 °
Ср
29 °