Новий New Holland CH7.70. Тестуємо на українських полях

130
New Holland CH7.70 – поєднання барабанного обмолоту та двороторної системи сепарації Twin Rotor

Компанія New Holland Agriculture виводить на ринок зернозбиральний комбайн CH7.70, який започатковує нову концепцію Crossover Harvesting, що поєднує у собі визнану технологію сепарації Twin Rotor™ і перевірений часом барабанний обмолот.

Приємно зазначити, що понад два місяці перші два зернозбиральні комбайни CH7.70, які виготовляються на заводі New Holland у польському місті Плоцьк, проходили масштабні польові випробування на українських ланах.

Цієї осені відбулася польова презентація нових комбайнів та демонстрація їх роботи на кукурудзяному полі, причому всі охочі могли взяти участь у тест-драйві.

Під час цього масштабного заходу продукт-менеджер із зернозбиральних комбайнів компанії New Holland Віталій Висоцький дав нам ексклюзивні відповіді на питання щодо особливостей нової машини.

New Holland CH7.70 – поєднання барабанного обмолоту та двороторної системи сепарації Twin RotorАгроном: Пане Віталію, що спонукало компанію New Holland Agriculture розпочати виробництво комбайнів нової концепції? Чим не задовольняють аграріїв добре знайомі клавішні та роторні комбайни?

Віталій Висоцький: Варто зазначити, що «гібридна» технологія молотильно-сепарувальної системи для New Holland не є новою. Ще у 1982 році в лінійці New Holland з’явилася модель TF з комбінованою системою обмолоту та сепарації. На комбайнах ТС5090, які виробляє завод у м. Курітіба, Бразилія, в рисовій комплектації застосовувалась технологія системи сепарації з подвійним ротором, яка згодом і набула подальшого розвитку для застосування на інших культурах.

Нова концепція Crossover Harvesting поєднує визнану світом технологію сепарації Twin Rotor™ із традиційним молотильним барабаном. Абсолютно новий і високоефективний зернозбиральний комбайн нового покоління CH7.70 був створений з урахуванням вимог фермерів і механізаторів з усього світу. Його розробники ставили за мету задоволення потреб ширшого кола споживачів комбайнів і присутність в усіх 5 сегментах зернозбиральних комбайнів, представлених на ринку.

А.: Які завдання, «недосяжні» для роторних або барабанних комбайнів New Holland, вдається вирішити комбайну Crossover Harvesting?

В. В.: Насамперед – отримати на 20–25% вищу продуктивність порівняно з добре відомими комбайнами СХ6.90, які є лідерами в середньому сегменті клавішних комбайнів, при незначному підвищенні вартості комбайна.

А.: Завдяки чому комбайни Crossover Harvesting мають вищу продуктивність порівняно із класичними комбайнами цього сегмента?

В. В.: Насамперед за рахунок більш активній сепарації порівняно із клавішними комбайнами, що дає перевагу в ефективності обмолочування на високоврожайних культурах та у складних умовах роботи. Порівняно з «гібридним» однороторним конкурентом, площа активної сепарації більша в 2,2 разу. Система очищення TripleClean™ має на 15% вищу продуктивність порівняно зі стандартними решітними станами конкурентів.

А.: Який двигун встановлюється на нові гібридні зернозбиральні комбайни?

В. В.: Комбайн CH7.70 оснащено надзвичайно ефективним, перевіреним часом шестициліндровим дизельним двигуном Cursor 9 із робочим об’ємом 8,7 л, який розроблено компанією FPT Industrial – дочірньою структурою New Holland Agriculture. За частоти обертання колінчастого вала 2000 об/хв. він розвиває потужність 364 к. с. і відповідає екологічному класу Tier3.

А.: Яка допустима ширина захвату жатки на нових комбайнах?

В. В.: Комбайни CH7.70 можна агрегатувати із зерновими жатками з шириною захвату до 30 футів (9,15 м). Оптимальною є жатка для високоврожайних культур із робочою шириною 28 футів (8,5 м) – спеціально розроблена для цієї серії комбайнів. Кут нахилу фронтальної частини похилої камери можна регулювати механічно, щоб забезпечити плавну подачу маси з жатки задля підвищення продуктивності й забезпечення найкращого потоку для кожної культури.

А.: Чи складно переобладнати комбайн CH7.70 з однієї культури на іншу, наприклад, із пшениці на кукурудзу? Що для цього потрібно виконати і скільки часу на це витрачається?

В. В.: Барабанна система обмолоту з основним барабаном діаметром 600 мм – найбільшим у сегменті – зі зміцненою конструкцією для роботи у важких умовах гарантує визнану ефективність обмолоту. Великий барабан зі зручним в обслуговуванні секційним підбарабанням забезпечує універсальність комбайна, даючи змогу швидко (без зняття похилої камери) переналаштовуватися на різні культури за менше ніж 20 хвилин.

Зміна швидкості обертання роторів системи сепарації відбувається за рахунок перекидання приводного паса на інший шків, а подрібнювач соломи переводиться з одного положення в інше електроприводом, що займає лічені хвилини.

New Holland-4 А.: Як контролюється робота молотарки на новому комбайні CH7.70?

В. В.: Частоту обертів барабана змінює новий зміцнений гідравлічний варіатор, який оператор контролює із кабіни; таким чином, йому легко впевнитися, що оберти точно відповідають культурі та польовим умовам.

Систему обмолочування поєднано з перевіреною часом системою New Holland Opti-Thresh™, яка адаптується до культури та ступеню стиглості зміною положення задньої частини підбарабання без використання будь-яких інструментів. Коли закріплену на петлях верхню секцію відводять від барабана, дія тертя стає м’якшою, поліпшуючи якість соломи та зменшуючи витрату палива.

А.: Що собою становить система сепарації комбайна Crossover Harvesting CH7.70?

В. В.: Новий комбайн CH7.70 обладнано оригінальною системою сепарації Twin Rotor™ з двома роторами діаметром 542 мм і довжиною 3454 мм. Вона забезпечує найбільшу площу сепарації в сегменті: близько 5,8 м2, що якнайкраще відповідає іншим характеристикам CH7.70. У разі переходу на іншу культуру потрібно внести мінімальні зміни до налаштування системи.

А.: Чи достатньо адаптований новий комбайн для збирання в умовах горбистого рельєфу?

В. В.: Комбайн має такі системи для роботи в умовах змінного рельєфу:

  • система автоматичного конт­ролю висоти зрізування AutoFloat™, що підтримує задану висоту зрізу на полях із нерівним рельєфом;
  • система OptiFan™ автоматично регулює частоту обертів вентилятора системи очищення повітря, коли машина працює на схилах. Вона зменшує частоту обертання вентилятора під час руху комбайна вгору схилом, щоб мінімізувати втрати на решітному стані, і збільшує його оберти під час руху згори, запобігаючи забиванню скатної дошки;
  • решітний стан SmartSieve™ забезпечує бездоганну ефективність роботи на схилах, автоматично компенсуючи бокові нахили до 25%, підтримуючи рівномірний розподіл маси по решітному стану й тим самим забезпечуючи рівномірне завантаження решіт системи очищення.

А.: Як швидко буде налагоджено серійне виробництво комбайнів Crossover Harvesting і коли їх зможуть замовляти українські аграрії?

В. В.: Виробництво уже налагоджено на заводі New Holland в м. Плоцьк, Польща. Аграрії можуть замовляти ці машини. Перші комбайни очікуються в Україні у квітні 2021 року.

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2020

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram