25 Червня 2022

Нове рішення для контролю хвороб колосу

Сприятливі гідротермічні умови, що спостерігаються останніми тижнями, а також мінімальний обробіток ґрунту, порушення сівозміни та несвоєчасні фунгіцидні обприскування створюють передумови для розвитку комплексу небезпечних хвороб озимих зернових культур.

Вже зараз фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK фіксують у деяких регіонах перші прояви комплексу хвороб, зокрема фузаріозу та септоріозу. Ці хвороби, за недостатньо ефективного або несвоєчасного контролю, згодом можуть уразити колос і призвести до значних збитків аграріям.

«Фузаріоз та септоріоз колосу є одними з найбільш шкодочинних хвороб зернових культур, – відзначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Так, у сприятливі для розвитку патогенів роки (наявність опадів у період цвітіння) втрати врожайності від фузаріозу колосу варіюються від 25% до 70% і навіть більше, залежно від погодних умов та сортових особливостей. Крім того, уражене зерно матиме знижені показники якості. А через наявні в ньому мікотоксини воно буде небезпечним для людей і тварин.

Щодо септоріозу колосу, він є менш шкодочинним, проте в комплексі з фузаріозом може призвести до суттєвого недобору врожайності.

Оскільки інфікування колосу цими хворобами найчастіше відбувається під час цвітіння, я рекомендую обов’язково провести обробку від початку до середини цієї фази (за потреби її потім можна повторити у фазі молочної стиглості проти пізнього фузаріозу колосу), використовуючи форсунки, які покриватимуть колосок з обох боків. Найкраще для цієї мети підійдуть системні препарати групи триазолів. Вони надійно та тривало проконтролюють хвороби колосу і допоможуть уникнути непродуктивних втрат врожайності».

З огляду на це, у 2022 році компанія UKRAVIT SCIENCE PARK вивела на ринок потужний фунгіцид лікувальної та викорінюючої дії Інспір Голд (тебуконазол, 200 г/л + протіоконазол, 100 г/л). Обидві діючі речовини у його складі є системними та мають подібний механізм дії.

Тебуконазол призводить до блокування біосинтезу ергостеролу – основного стерину, що входить до складу клітинної стінки грибів. Препарат призупиняє поділ клітин патогенів, в результаті чого вони з часом гинуть.

Протіоконазол ефективно контролює найважливіші хвороби зернових, викликані збудниками із класів Аскоміцети, Базидіоміцети та Дейтероміцети. Ця діюча речовина також блокує синтез ергостеролу, але пригнічує, зокрема, цитохром – CYP51. Це призводить до морфологічних та функціональних змін клітинної стінки у патогенів. За рахунок метаболізації протіоконазолу в рослині до стійкої сполуки протіоконазол-дестіо забезпечується максимально тривалий період захисної дії.

Швидко проникаючи в рослину, Інспір Голд забезпечує одночасно потужну профілактичну та лікувальну дію проти широкого спектра хвороб зернових культур.

При застосуванні в період цвітіння-наливання колосу він високоефективно контролює найнебезпечніші хвороби колосу – фузаріоз, септоріоз, та додатково – альтернаріоз.

При застосуванні в більш ранні терміни – надійно та тривало контролює фузаріоз, септоріоз листя, піренофороз, борошнисту росу, іржу (види) тощо.

Крім того, цей фунгіцид рекомендовано застосовувати на ріпаку для контролю поширених хвороб культури та регулювання ростових процесів, а також в посівах соняшника проти комплексу хвороб.

Як зазначають фахівці компанії, найкращий результат забезпечується при застосуванні препарату профілактично або на ранніх стадіях розвитку хвороб – до появи видимих симптомів. Якщо ж хвороби колосу вже уразили культуру, він дозволяє знизити рівень вмісту мікотоксинів у зерні.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Непрямі втрати у сільському господарстві оцінюються у 23,3 млрд дол. США

Непрямі втрати у сільському господарстві через зменшення...

Потрійний удар по хворобам

Одночасне підвищення середньодобових температур у поєднанні із...

«Контінентал» готує потужності зі зберігання до сезону жнив

«Контінентал Фармерз Груп» готує потужності зі зберігання...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
18.9 ° C
18.9 °
18.9 °
71 %
2.5kmh
46 %
Сб
18 °
Нд
27 °
Пн
30 °
Вт
32 °
Ср
32 °