25 Червня 2022

Оновлений захист насіння зернових

Кожного нового сезону перед аграріями постає неймовірна кількість завдань: якісь виконуються негайно, інші, що не такі термінові, відкладаються на потім, але минає час, ми занурюємося в роботу і знову повертаємося до них, адже, ставлячи за мету ефективне агровиробництво, постійно виникає необхідність думати наперед. Як то, наприклад, які озимі культури сіяти, яку технологію обрати, як захищати посіви?

Один із них – фунгіцидний протруйник зернових Барітон® Супер, до складу якого увійшли тебуконазол, протіоконазол і флудиоксоніл.  Перші дві діючі речовини належать до хімічного класу азоли, результатом їх дії на клітини грибів є припинення процесів росту та поділу клітин, що призводить до загибелі патогену. Третя діюча речовина в складі Барітон® Супер – флудиоксоніл, хімічний клас фенілпіроли, інгібітор ферменту, що відповідає за роботу білків у мембранах клітин. Результатом такого впливу на фермент є повна зупинка росту міцелія гриба.

Efektyvnist

Норма використання становить продукту становить 1,0 л/т. Застосовуючи Барітон® Супер, ми отримуємо надшвидке проникнення та рівномірне розподілення діючих речовин у рослині за рахунок системності азолів, значно подовжену тривалість захисної дії за рахунок діючої речовини флудиоксоніл, відмінну рістрегулюючу дію продукту (розлога коренева система, покращене сприйняття поживних речовин, кращий розвиток рослин), іще кращий контроль кореневих гнилей, снігової плісняви та тифульозу, і головне – можливість отримати прибавку врожаю.

Читати по темі: Сірка, мідь, марганець – інший погляд на звичайні речі. Як мікродобрива стали фунгіцидним засобом

У табл. 1 наведено результати випробувань Барітон® Супер у країнах Європи. Об’єктами досліджень були снігова пліснява і тифульоз на озимій пшениці. За норми використання 1 л/т захворювання було проконтрольовано на рівні близько 90% і вище.

Tablytsya-1.-Efektyvnist-kontrolyu-snigovoyi-plisnyavy-ta-tyfulozu-pshenytsya-ozyma-2016-17-r.-vnutrishni-dani-1

Один із найважливіших параметрів, що свідчить про ефективність протруйника, – врожайність (табл. 2). За використання Барітон® Супер у нормі 1 л/т врожайність зросла на 6,47% порівняно з контролем і на 2% порівняно з Ламардор® Про.

Tablytsya-2.-Urozhajnist-ozyma-pshenytsya-Ukrayina-2018-r-agroarena-Ternopilska-obl.-vnutrishni-dani-2

Для захисту пшениці, ячменю та жита від шкідників компанія «Байєр» вперше на ринку України представила новий  інсектицидний протруйник – Гаучо® Ево (клотіанідин 100 г/л, імідаклоприд 175 г/л). Комбінація потужних діючих речовин дає можливість  впевнено контролювати широкий спектр шкідників хлібних злаків на початкових фазах розвитку. Формуляцію препарату складено таким чином, що діючі речовини практично подвоюють потужний ефект контролю та забезпечують довготривалий ефект. Збільшена частка прилипача покращила екологічність продукту за рахунок знаного зниження показника пилоутворення. Також вдалося підвищити ефективність за рахунок надійної  фіксації продукту або продуктів у баковій суміші та відсутності втрат діючих речовин у вигляді пилу.

Застосування препарату в зареєстрованих нормах 0,8–1,4 л/т демонструє позитивний вплив на морфологічні властивості рослин, мінімізацію впливу на довкілля та повну відсутність фітотоксичності.

Препарат впевнено контролює більшість шкідників, що загрожують розвитку пшениці та ячменю, як-от:

  • злакові мухи (Oscinella frit, Hydrellia griseola, Mayetiola destructor, Phorbia fumigata);
  • злакові попелиці (Sitobion avenae, Schizaphis graminum);
  • хлібні блішки (Phyllotreta vittula, Chaetocnema aridula, Chaetocnema hortensis);
  • злакові цикадки (Macrosteles laevis, Psammotettix striatus, Laodelphax striatellus );
  • дротяники та несправжні дротяники (Agriotes spp, Selatosomus spp.);
  • хлібний турун (Zabrus tenebrioides) – при застосуванні препарату в максимальній нормі.

Розглянемо результати використання наших продуктів у посівах зернових минулого року. Ми відвідали кілька господарств у різних регіонах України, де було використано фунгіцидний протруйник Барітон® Супер та інсектицидний продукт Гаучо® Ево, двічі: перший раз восени, другий – навесні.

3-grudnya-2020-r-1

Миколаївська область, озима пшениця, висів 15 вересня, використано Барітон® Супер – 1,0 л/т
Миколаївська область, озима пшениця, висів 15 вересня, використано Барітон® Супер – 1,0 л/т

В зиму рослини пішли абсолютно здорові, з розвиненою, потужною кореневою системою та чистим листковим апаратом. Навесні хвороб не зафіксовано.

17-lystopada-2020-r-1

Житомирська область, озима пшениця, висів 5 жовтня, використано Барітон® Супер - 1,0л/т, Гаучо® Ево 1,4 л/т
Житомирська область, озима пшениця, висів 5 жовтня, використано Барітон® Супер – 1,0 л/т, Гаучо® Ево 1,4 л/т

В листопаді рослини були на вигляд абсолютно здоровими, із захищеною точкою росту, розвиненими вегетативними органами, розгалуженою кореневою системою. Навесні хвороб не зафіксовано.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Несправжня борошниста роса: стратегія захисту

Що таке несправжня борошниста роса (НБР) –...

Захист рослин і погода

Погодні умови впливають на ефективність заходів щодо...

Погода

Kyiv
рвані хмари
25.4 ° C
25.4 °
25.4 °
35 %
3kmh
69 %
Сб
24 °
Нд
26 °
Пн
28 °
Вт
31 °
Ср
31 °