17 Травня 2022

Особливості внесення аміачної води перед сівбою

Внесення аміачної води слід проводити під осінню зяблеву оранку або під час весняного передпосівного обробітку. Обмежень за типом грунтів та видами культур немає.

Завчасне внесення (в ідеалі за 6 місяців до посіву) дозволяє повністю уникнути негативного впливу аміачної води, викликаного її надлишком або внесенням на невелику глибину, що може призвести до пошкодження кореневої системи рослини.

Однак, за необхідності, підживлення можна провести навесні і навіть безпосередньо перед посівом. У цьому випадку важливо дотримуватися наступних правил. Під культури, що висіваються вузькими рядами та зернові, добриво вносять агрегатами із невеликою відстанню між сошниками (від 20 до 25 см) в кількості 40-60 кг діючої речовини на 1 га посівів. Дозування діючої речовини для підживлення технічних культур становить 60-90 кг на 1 га.

Рідка форма дозволяє вносити аміачну воду рівномірно, на необхідну глибину, витрачаючи при цьому невелику кількість добрива. Для найбільш раціонального використання рекомендується вносити аміачну воду у попередньо зволожений грунт.

Внесення аміачної води повинно проводитися окремо від інших форм добрив. За даними досліджень, ефект, який досягається при впливі на такі культури як картопля, ячмінь, кукурудза можна порівняти з ефектом підживлення аміачною селітрою.

agropravda.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Надійний післясходовий захист соняшника, стійкого до імідазолінонів

Вирощування гібридів соняшника за окремими виробничими системами,...

Погода

Kyiv
кілька хмар
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
21 %
6.7kmh
12 %
Вт
18 °
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
17 °