Внесення аміачної води слід проводити під осінню зяблеву оранку або під час весняного передпосівного обробітку. Обмежень за типом грунтів та видами культур немає.
Завчасне внесення (в ідеалі за 6 місяців до посіву) дозволяє повністю уникнути негативного впливу аміачної води, викликаного її надлишком або внесенням на невелику глибину, що може призвести до пошкодження кореневої системи рослини.
Однак, за необхідності, підживлення можна провести навесні і навіть безпосередньо перед посівом. У цьому випадку важливо дотримуватися наступних правил. Під культури, що висіваються вузькими рядами та зернові, добриво вносять агрегатами із невеликою відстанню між сошниками (від 20 до 25 см) в кількості 40-60 кг діючої речовини на 1 га посівів. Дозування діючої речовини для підживлення технічних культур становить 60-90 кг на 1 га.
Рідка форма дозволяє вносити аміачну воду рівномірно, на необхідну глибину, витрачаючи при цьому невелику кількість добрива. Для найбільш раціонального використання рекомендується вносити аміачну воду у попередньо зволожений грунт.
Внесення аміачної води повинно проводитися окремо від інших форм добрив. За даними досліджень, ефект, який досягається при впливі на такі культури як картопля, ячмінь, кукурудза можна порівняти з ефектом підживлення аміачною селітрою.