25 Жовтня 2021

Особливості застосування гліфосатів після збирання урожаю зернових

Гербіциди гліфосатної групи застосовуються для контролю однорічних і багаторічних видів бур’янів у системі основної або передпосівної обробки.

Результати дії препаратів спостерігаються на однорічних рослинах через 2-4 дні, на багаторічних через 7-10 днів. Бур’яни спочатку набувають світло-зеленого забарвлення, потім – жовтіють, знебарвлюються, втрачають тургор, засихають і через 14-20 днів гинуть.

Зниження температури до +10 ºС та посуха уповільнюють дії гербіцидів на основі гліфосату. Для досягнення найкращих результатів при обробці такими препаратами в ґрунті має бути достатньо вологи.

У період обприскування бур’яни повинні знаходитися в стані біологічної активності.

Прохолодна і хмарна погода затримує прояв фітотоксичності гербіциду, а опади, які випали через 2 години після обприскування, знижують ефективність обробки.

Деякі види бур’янів мають підвищену стійкість до гліфосату. Наприклад: осот рожевий і жовтий, берізка (різновиди), кучерявець Софії, молочай (різновиди), жовтушник, гірчак (різновиди), кульбаба лікарська, талабан польовий, горошок (різновиди), конюшина повзуча. Для обмеження чисельності цих бур’янів краще використовувати суміш 2,4-Д або 2,4-Д + дикамба з гліфосатом.

Компоненти суміші, доповнюючи дію один одного, зможуть ефективно контролювати бур’яни з підвищеною стійкістю до дії гербіцидів на основі гліфосату.

Важливою властивістю гліфосату є те, що він не має ґрунтової активності, тому після обприскування можна не боятися висівати будь-яку культуру.

Кращі результати досягаються при використанні гліфосату в поєднанні з 2,4-Д ефіру в оптимальні фази розвитку бур’янів. Для осоту це – 10-20 см у фазі розетки, берізки польової – 10-30 см у фазі розетки, однорічних – 10-20 см заввишки або в діаметрі.

Правила застосування суміші 2,4-Д або 2,4-Д + дикамба з гліфосатом:

  • У баку обприскувача змішуємо 1,0 л/га діючої речовини 2,4-Д у формі ефіру і 3,0 л/га гліфосату. Дозволяється застосовувати тільки ефіри 2,4-Д, оскільки в формі амінної солі під час змішування в баці діятиме як антагоніст гліфосату.
  • Через 10-20 днів після обробки препаратами на основі гліфосату обов’язково проводимо обприскування 2,4-Д в будь-якій формі, оскільки в цьому випадку при нормі витрати 1,0-1,5 л/га, форма препарату не має ніякого значення. Або можливо застосування 2,4-Д + дикамба, 1,0 л/га.

yablukom.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Осіннє застосування гербіцидів: альтернатива чи необхідність?

Останні десятиліття характеризуються стрімким глобальним потеплінням та...

Електричний трактор економить виноградному господарству 2600 доларів на рік

Скільки грошей заощаджує електричний трактор з точки...

Погода

Kyiv
чисте небо
6.7 ° C
7.6 °
5.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Пн
8 °
Вт
12 °
Ср
11 °
Чт
13 °
Пт
15 °