24 Вересня 2021

Оцінка стану озимих культур

Посіви озимих пшениці, ячменю та ріпаку станом на 23 січня 2018 р. знаходяться у доброму стані по всій території України.

«На думку агровиробників, цьогорічна погодна ситуація, що спостерігалася по всій території України, є дуже вдалою для успішної перезимівлі озимини», — уточнює Петро Лахай, експерт агрраних ринків УКАБ.

За словами Петра Лахая, високий температурний режим у грудні та першій декаді січня сприяв розвитку озимих культур навіть пізнього посіву до необхідних для перезимівлі фаз.

«Попри те, що перша половина зими була доволі теплою та вологою як для цього періоду року, аграрії не спостерігають значного поширення хвороб на своїх посівах. Крім того, сніг, що випав по всій території у період 15-19 січня, покрив ґрунт та в подальшому сприятиме успішній перезимівлі озимих культур», — вважає експерт УКАБ.

У свою черг, керівник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко додає, що на даний момент ніяких несприятливих явищ, які могли б зашкодити посівам, не спостерігалося.

«Опадів на цей період достатньо, і є впевненість у тому, що не буде посушливих явищ на початок лютого. Абсолютно нормальні умови», — зазначає вона.

Нагадаємо, що станом на 1 грудня 2017 року в Україні було засіяно 5 947 тис. га озимої пшениці, 865 тис. га озимого ріпаку та 823 тис. га озимого ячменю.

УКАБ

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Як боротися з білою гниллю в посівах сої

Корисними порадами та тактикою боротьби із грибною...

Погода

Kyiv
рвані хмари
10.5 ° C
11.2 °
9.8 °
99 %
0.5kmh
75 %
Пт
13 °
Сб
14 °
Нд
17 °
Пн
15 °
Вт
15 °