14 Серпня 2022

Після тривалого падіння пшеничні котирування виросли на 4-5,5%

Після тривалого падіння вчора пшеничні котирування на світових біржах виросли на 4-5,5%, оскілки трейдери взяли до уваги прогнози зниження врожаїв у країнах Північної Африки та Європи внаслідок посухи.

За місяць ціни на пшеницю в Чикаго впали на 37% і 6 липня сягнули довоєнного рівня, хоча експорт з України залишається заблокованим, а прогноз виробництва пшениці в країні у 2022/23 МР складає 20-21 млн т, що на 50% менше, ніж торік.

Українська зернова асоціація оцінює врожай пшениці в Україні у 2022 році у 20,8 млн т, а експорт – у 10 млн т, а USDA у червні прогнозували їх на рівні 21,5 та 10 млн т відповідно. Експерти Agritel оцінюють виробництво у 21,8 млн т.

Зростання котирувань обумовлене зниженням прогнозів врожаю пшениці в країнах ЄС, які залишаються основними постачальниками пшениці на світовому ринку, оскільки купівлі зерна з росії можуть бути пов’язані з санкціями або складнощами з оплатою.

За даними Єврокомісії, у 2021/22 МР ЄС скоротив у порівнянні з попереднім сезоном експорт пшениці на 200 тис т до 27,5 млн т, хоча початковий прогноз складав 39 млн т. Основними покупцями європейської пшениці стали Алжир, Єгипет та Нігерія. Зниження прогнозу врожаю до 125 млн т підтримує котирування.

Влада Індії з 12 липня обмежує експорт пшеничного борошна внаслідок різкого зростання попиту на нього з боку сусідніх країн після заборони експорту пшениці з Індії.

В Україні скасували ліцензування експорту пшениці, що активізувало закупівлі трейдерами зерна старого та нового врожаю. Проте слідом за світовими ринками ціни попиту знизилися до 220-230 $/т СРТ Рені / Ізмаїл або DAP – Польща та 270-280 $/т DAP – порти Румунії.

Перші дані по збиранню показують врожайність у центральних регіонах на рівні 3-4 т/га, але на півдні вона значно нижча, ніж торік. Опади, прогнозовані на найближчі дні, можуть погіршити якість пшениці, проте сприятимуть розвитку посівів соняшника та кукурудзи.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Надійне підґрунтя для врожайності зернових

Захист озимих зернових культур необхідно розпочинати до...

Українські виробники яблук зазнали через війну прямих і непрямих втрат

На українське садівництво значно вплинув фактор активних...

Вуглецеве землеробство додасть 10% до урожайності

Якщо не шкодити природі активним втручанням, то...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
23.3 ° C
23.7 °
22.6 °
82 %
0.9kmh
28 %
Сб
23 °
Нд
32 °
Пн
32 °
Вт
27 °
Ср
29 °