05 Липня 2022

Правильне інженерне рішення — запорука успіху технології In-Furrow®

Нинішня ситуація на ринку добрив, як ніколи, потребує оптимізації системи живлення рослин, пошуку шляхів підвищення коефіцієнтів використання поживних речовин і ефективності виробництва. Перед аграрієм стоїть завдання отримання максимальної економічної віддачі від кожної вкладеної в добрива гривні, що можливо за рахунок впровадження нових форм добрив, способів їх внесення, оптимізації норм і схем застосування.

Одним із найбільш прогресивних сучасних підходів оптимізації живлення рослин на сьогодні є використання рідких стартових добрив, а максимально ефективним способом їх використання – внесення під час посіву за технологією IN-FURROW® (англ. «ін-фуроу» – внесення у посівну борозну на насіння або у безпосередній близькості до нього). Ця практика поширена в багатьох країнах світу, особливо у США, Канаді та Австралії. Але в останні п’ять років вона набуває дедалі більшої популярності і в Україні.

В Україні вперше виробництво рідких стартових добрив (РСД) під маркою Квантум ДІАФАН запроваджено науково-виробничою компанією «Квадрат». Добрива цього класу випускаються з високоякісних компонентів із використанням новітніх методів гомогенізації. Максимальна доступність поживних елементів, відсутність баластних солей (зокрема хлоридів), низький вміст домішок і токсичних речовин дає можливість аграрієві отримати максимальну економічну віддачу від їх застосування.

Крім того, керуючись світовими тенденціями і розробками у технологіях стартового живлення, компанія «Квадрат» успішно впровадила інноваційну й нову для українського ринку технологію управління ризосферою рослин, що має назву технологія ACTion (Active Carbon Technology).

Унікальний набір природних рослинних метаболітів і біологічно активних речовин в основі ACTion чинить прямий стимулюючий ефект на рослину шляхом активації росту кореневої системи та ґрунтової мікрофлори, а також підвищення мобілізації елементів живлення із ґрунту, їх доступності внаслідок зміни в хімічних і біологічних процесах у ризосфері.

Створена технологія ACTion виводить стартове живлення рослин на якісно новий рівень: не лише забезпечує рослини необхідними для початкового росту елементами живлення, а й створює сприятливі умови для налагодження взаємодії між коренями рослин і ризосферою.

Згідно з результатами численних випробувань, проведених українськими аграріями, Квантум ДІАФАН на сьогодні є одним із найефективніших добрив для стартового внесення.

Впродовж багатьох років компанія досліджує та вивчає ефективність рідких стартових добрив Квантум ДІАФАН ACTion. У сезоні 2020–2021 рр. затрати на Квантум ДІАФАН становили приблизно 30–35 $/га, а за узагальненими даними, середній приріст урожайності від внесення становить: соняшнику – 0,3–0,6 т/га, кукурудзи – 0,4–0,7 т/га. Схожі результати наведено в багатьох джерелах, присвячених застосуванню рідких стартових добрив у США та Канаді.

Одним із чинників, що стримує активний розвиток ринку стартових добрив, є обмежена пропозиція спеціальної посівної техніки з можливістю внесення рідких стартових добрив. Щоправда, варто зазначити, що з кожним роком дедалі більше компаній – виробників сільгосптехніки пропонують сівалки та посівні комплекси з заводською опцією внесення рідких стартових добрив.

Читати по темі: РКД – технологія має значення

Але багато агровиробників йдуть шляхом модернізації (дообладнання) наявних у господарствах моделей посівних машин додатковим обладнанням для внесення рідких добрив.

І саме тут часто криється причина відсутності або зниження ефективності технології ін-фуроу. Адже саме остаточне рішення у системі дообладнання сівалки та досвід і майстерність виконавця часто стають наріжним каменем успіху.

ІНЖЕНЕРНО-ТЕХНІЧНА СЛУЖБА (ІТС) НВК «КВАДРАТ»

Дотримуючись провідних тенденцій, компанія «Квадрат» вже більш як 5 років успішно впроваджує програму з дообладнання сівалок господарств для внесення рідких стартових добрив Квантум ДІАФАН.

Рис. 1. Сівалка Väderstad переобладнана під внесення рідких стартових добрив Квантум ДІАФАН
Рис. 1. Сівалка Väderstad переобладнана під внесення рідких стартових добрив Квантум ДІАФАН

Фахівці компанії мають великий досвід вирішення інженерних завдань різних рівнів складності. На рахунку компанії сотні переобладнаних сівалок різних виробників і конфігурацій: навісні й причіпні, пропашні й зернові сівалки різних марок (John Deere, Great Plains, KINZE, Vaderstad, Gaspardo, VESTA та ін.) (рис. 1).

Компанія перебуває у постійному пошуку рішень для покращення сервісу, працюючи разом із фермерами, що гарантує вчасне і успішне задоволення їхніх потреб.

Немає сумніву, що системи для внесення рідких стартових добрив є одним із найважливіших рішень для успішної посівної компанії. Для задоволення потреб та інтересів різних споживачів компанія «Квадрат» пропонує три основних типи систем для внесення рідких стартових добрив: ручна система, класична автоматизація і системи точного землеробства. Їхні основні переваги та обмеження наведено в таблиці.

perevagy-ta-obmezhennya

Ручна система становить собою просту, але повноцінну систему для внесення рідких добрив, яка вже багато років користується популярністю серед фермерів. Зазвичай  виробники, які запровадили систему внесення добрив у борозну (технологія In-Furrow), починали з використання саме цього комплекту для ознайомлення з новою для себе практикою внесення добрив (рис. 2а). Цей комплект дуже економний і надалі може бути легко використаний як база для вдосконалення системами автоматичного контролю норм внесення та елементами точного землеробства.

Насосна система із класичною автоматизацією під час сівби автоматично підтримує норму внесення добрив, реагуючи на зміну швидкості сівалки. Таке рішення дає можливість з максимальною точністю вносити добрива під час посіву та контролювати процес (рис. 2б).

Вона підходить як для для холдингів, так і для невеликих господарств. Система поставляється у максимально зібраному вигляді, тож споживач може самостійно виконати її монтаж або ж скористуватися сервісом компанії.

Системи для точного землеробства відкривають можливості диференційованого внесення бакових сумішей за картами-завданнями. За допомогою спеціальних модулів систему можна інтегрувати з бортовим дисплеєм, що забезпечує ефективне використання елементів точного землеробства (рис. 2в).

Рис. 2. Типи систем для внесення РСД
Рис. 2. Типи систем для внесення РСД

Запропоновані системи побудовані з комплектуючих різних провідних компаній-виробників ARAG, AgXcel і Wilge, офіційними представниками яких в Україні є компанія «Квадрат».

ОСНОВНІ ВУЗЛИ СИСТЕМИ ДЛЯ ВНЕСЕННЯ БАКОВИХ СУМІШЕЙ

  1. Ємність. Оснащення передбачає встановлення на раму агрегату спеціальних ємностей для робочого розчину. При цьому до кожного сошника підводяться широкі шланги, які за допомогою насосів подають добрива. Таким чином, внесення рідких добрив відбувається разом із висівом насіння.

При виборі об’єму ємності основний параметр – «технологічна циклічність». Іншими словами, виходячи з передбачуваної норми внесення у л/га, обсягу ємності в ідеалі має вистачати на посівний цикл або дробову частину циклу сівалки, що забезпечить одномоментну заправку всіх вузлів сівалки (посівний матеріал, добрива), тим самим скорочуючи зупинки, простої та загальний час посівної компанії.

  1. Насосний вузол, який формується, виходячи з таких параметрів: передбачувана норма внесення (л/га), ширина захвату агрегату, швидкість руху агрегату в полі. Насосний вузол включає в себе насос та силовий модуль управління насосом.
  2. Орган контролю і управління системою. Йдеться про конт­ролер, який управляє і контролює систему; він розташований у кабіні трактора.
  3. Колектор розподілу потоку. Завдання колектора – розподілити загальний сформований потік (л/хв) на необхідну кількість робочих органів. Можливе встановлення колекторів різних типів: «закритого», який не передбачає контролю рівномірності потоку, та колектора з опцією контролю якості розподілу потоку – візуального (система Manifold) або електронного.
  4. «Кінцеве рішення», або вузол внесення, який включає комплектуючі подачі робочого розчину (нержавіючі трубки, форсунки або укладачі насіння, наприклад Keeton). Завдання технології ін-фуроу – покласти рідке стартове добриво якомога ближче до зерна, в ідеалі його змочити, адже що ближче лежить бакова суміш, то вищою буде ефективність. Отже, спираючись на цю догму, ми вважаємо, що одним із найважливіших вузлів системи, який дуже часто є визначальним для ефективності технології ін-фуроу, є саме «кінцеве рішення». Інженерно-технічна служба компанії «Квадрат» має великий досвід у правильному підборі та монтажі вузлів внесення різних конфігурацій.

Ми робимо все можливе, щоб допомогти фермерам досягнути успіху зараз і в майбутньому.

Інженерно-технічна служба НВК «Квадрат» пропонує дієві рішення, які втілює досвідчений персонал. Наша команда фахівців технічної підтримки завжди готова допомогти ВАМ у реалізації ваших ідей і задоволенні ВАШИХ інтересів.

Якщо у ВАС є питання щодо ефективності систем внесення рідких добрив, зателефонуйте нам –  і ми знайдемо рішення.

logo-1Інженерно-технічна служба НВК «Квадрат»
т. +38 (067) 633-06-47, т. +38 (067) 826-00-26
www.quantum.ua

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Вплив умов навколишнього середовища на поглинання елементів живлення рослинами

Сучасні технології вирощування сільськогосподарських культур передбачають застосування...

«Сіль» у добривах. Коли варто контролювати

Збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції в Україні...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
20.6 ° C
22 °
19.8 °
82 %
1.4kmh
34 %
Вт
32 °
Ср
32 °
Чт
23 °
Пт
27 °
Сб
30 °