25 Жовтня 2021

Принципи підбору обприскувачів

Щороку природа дивує нас своїми примхами, підкидаючи все нові й нові випробування. Зима без снігу чи літо без дощу в наших широтах – це вже реалії сьогодення. І такі виклики доводиться долати аграріям по всьому світу. Адже кліматичні зміни ведуть насамперед до змін у технологіях вирощування усіх без винятку культурних рослин, а отже, і способів та термінів їх хімічного захисту.

Саме тому вимоги аграріїв до сільськогосподарської техніки, а особливо до машин для хімічного захисту рослин, значно зросли. Якщо раніше весняні температури давали змогу провести підготовку полів за тиждень-два, то тепер ці терміни скоротились удвічі, а то й утричі. А це означає, що навантаження на техніку відповідно зростає. І тепер перед фермером постає дилема: збільшувати парк техніки і набирати у штат додаткових працівників чи придбати продуктивніше обладнання.

Зрозуміло, що можливості у власника холдингу й у дрібного фермера різні, як і критерії цієї продуктивності. Та основні принципи вибору залишаються незмінними для обох: скоротити терміни обробки, і при цьому мати можливість працювати за несприятливих погодних умов, у темну пору доби і навіть на складних рельєфах. З такими вимогами, безумовно, найкраще впорається самохідна техніка.

Вибрати самохідний обприскувач сьогодні вже не так просто, як, скажімо, ще 10 років тому. Адже пропозицій значно більше, машини мають різні технічні й технологічні характеристики, та й ціни, прямо скажемо, не для пересічного фермера. Здебільшого це, звісно, техніка зарубіжних виробників. Але нещодавно українське підприємство ПрАТ «Богуславська сільгосптехніка» презентувало дві моделі самохідних обприскувачів власного виробництва – обприскувачі BOGUSLAV MAF 4200 та BOGUSLAV IBIS 3000.

– Ці машини ідеально забезпечують якісний захист навіть високостеблових культур, адже мають кліренс 1700 та 1800 мм відповідно, – розповідає начальник відділу збуту ПрАТ «Богуславська сільгосптехніка» Олександр Бабиленко.

Високий кліренс у поєднанні зі змінною шириною колії та можливістю вибору необхідного типу шин дає змогу обробляти різноманітні культури навіть у пізні фази розвитку.

Однією з найважливіших переваг самохідних обприскувачів BOGUSLAV є перевірена роками на причіпних моделях конструкція штанги та система її стабілізації. Механізм стабілізації штанги обладнаний амортизаторами і пружинами для гасіння коливань у вертикальній площині та блоками пружинних елементів – у горизонтальній. Він забезпечує максимальну стабільність штанги без додаткової електроніки і зменшує вплив нерівностей поля на роботу обприскувача.

Температурні режими останніх років зумовили перенесення переважної більшості робіт з обробки посівів на темну пору доби. В цей час природні умови найбільш оптимальні: знижується температура повітря, зменшується швидкість вітру, а отже, вплив ЗЗР буде максимальним. Саме тому особливу увагу потрібно приділяти системам навігації та телеметрії, а також освітленню.

Як зауважує представник компанії BOGUSLAV, за технологічними показниками самохідні обприскувачі українського виробництва не поступаються зарубіжним. На обох машинах встановлено систему комп’ютерного управління ARAG Bravo 400S LT, яку включено до їх стандартної комплектації. Комп’ютер відображає на кольоровий дисплей з діагоналлю 5,7 дюйма всі параметри роботи машини: оброблену площу, швидкість, робочий тиск, рівень рідини в баку і багато іншого. Також комп’ютер підтримує рівень витрати робочого розчину, оброблюючи дані від витратоміра і датчика тиску, що забезпечує максимальну точність у роботі. Обсяг вбудованої пам’яті – 2GB. 2 USB-порти та 1 SD-роз’єм для передачі інформації дають можливість здійснювати детальний контроль за процесом обприскування.

Окрім того, за бажанням клієнта може бути встановлена система управління основними функціями обприскувача німецької компанії MULLER ELEKTRONIK, завдяки якій можна максимально автоматизувати роботу.

Принципи підбору обприскувачів2Для мінімізації пошкодження посівів самохідний обприскувач BOGUSLAV MAF 4200 обладнано 4-колісним режимом управління, коли задні колеса рухаються точно по сліду передніх. При цьому радіус розвороту цієї машини становить всього лише 5900 мм. Ця модель також має три рульових режими управління: керовані передні колеса, керовані усі колеса та «крабовий хід», що значно спрощує складні заїзди на поле, а також роботу на схилах.

Власникам невеликих фермерських господарств варто звернути увагу на модель BOGUSLAV IBIS 3000. Стабільний рух цього обприскувача у складних польових умовах з оптимальними енерговитратами забезпечує привід на 4 колеса та інтелектуальна антибуксувальна система POCLAIN.

Але водночас існує проблема із кваліфікованими кадрами, які могли б обслуговувати такі машини. Адже працювати із сучасною комп’ютеризованою технікою, маючи досвід роботи із причіпним штанговим обприскувачем радянських часів, – це те ж саме, що взяти в руки IPad після дискового телефона. У таких випадках слід насамперед зважати на легкість в управлінні машиною та простоту налаштувань. Зовнішню панель управління всіма функціями на обох моделях обприскувачів, включаючи функції заповнення і промивання бака, винесено у відсік із правого боку. Поряд розташований міксер для попереднього змішування робочого розчину. Органи управління як у кабіні, так і на зовнішній панелі інтуїтивно зрозумілі, надзвичайно точні й надійні. Відтак робота з цими машинами може бути такою ж приємною, як і подорож сучасним комфортним седаном. Окрім того, фахівці служби технічної підтримки проводять ретельне детальне навчання операторів із подальшою здачею ними іспитів: як теоретичних знань, так практичних навичок, а також виконують повний комплекс робіт із введення машини в експлуатацію.

І ще одна важлива перевага самохідних обприскувачів BOGUSLAV – це їх ціна, яка є значно нижчою, ніж зарубіжних аналогів. Адже кожен фермер, роблячи вибір серед техніки із загальними технічними та технологічними даними приблизно однакового рівня, насамперед звертає увагу на її вартість, а також на вигідні програми фінансування. Для таких потенційних покупців фахівці нашої компанії розробили кілька вигідних пропозицій. Окрім того, ці машини, як і вся лінійка причіпної техніки TM BOGUSLAV, включені до списку техніки, на яку передбачена державна компенсація 25% її вартості. А при оформленні документів на її отримання фахівці компанії надають юридичну підтримку.

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Плуги New Holland – переваги в деталях

Останнім часом все більше аграріїв приділяють велику...

Погода

Kyiv
хмарно
5.4 ° C
6 °
4.1 °
51 %
3.1kmh
90 %
Пн
8 °
Вт
12 °
Ср
11 °
Чт
13 °
Пт
10 °