16 Вересня 2021

Світовий рекорд: як американському фермеру вдалося отримати 11,5 т/га сої

Американський фермер зі штату Джорджія (США) Ренді Дауді у 2016 році встановив світовий рекорд врожайності сої – 11,5 т/га. А на деяких ділянках поля врожайність доходила до 15 т/га.

Попередній рекорд становив 10,7 т/га і належав американцю Кіпу Каллеру з Міссурі. Цей показник був кращим протягом шести років.

У США врожайність сої зазвичай рідко коли перевищує 5,4 т/га, але фермер Ренді Дауді, удосконалюючи технологію, в перший рік роботи з культурою досяг результату в 7 т/га, а після отримання цієї врожайності, вирішив подивитися, «як далеко можна зайти».

«Мета полягає не тільки в тому, щоб досягти нового світового рекорду, але, щоб зрозуміти принципи, які стоять за ним, а також мати можливість надалі використовувати ці досягнення», – сказав Дауді.

Дауді зазначив, що ключ до максимальної врожайності – це вчасно захистити рослини від стресу. Для цього потрібно вносити достатню кількість добрив, вчасно контролювати шкідники та бур’яни.

«Ми зробили аналіз ґрунту перед сезоном. Виходячи з планової врожайності розрахували винос поживних речовин із ґрунту, і чітко визначили необхідну кількість добрив», – сказав фермер.

Робота, спрямована на отримання високої урожайності сої, розпочалася ще до того, як насіння потрапило в землю. На додаток до стандартних N-P-K добрив аграрій вніс мікроелементи, щоб максимізувати кількість речовин, які рослина може використовувати.

Застосувавши пташиний послід, посіяв сидерат – тритикале. Після того, як сидерат був зароблений в ґрунт – необхідні макро- і мікроелементи в мінералізованій формі стали доступними для використання рослинам сої. Сидерат підвищує активність корисної мікрофлори в ґрунті.

Соя була посіяна в максимально ранні терміни з міжряддям 38 см і з густотою рослин 350 тисяч на га.

«Раніше використовували 75 см міжряддя, але, дізнавшись, що можна отримати на 0,5 т/га більше на вужчих рядах, швидко на них перейшли», – сказав Дауді.

Фермер ретельно керував екологічним стресом, застосовуючи гербіциди, інсектициди та фунгіциди в міру потреби.

«Один з найбільших стресів, який ми спостерігали, був після внесення гербіциду. Ми внесли фунгіцид і соя почала відновлюватися», – розповів фермер.

Протягом всього сезону Дауді постійно проводив аналіз листової тканини, щоб переконатися, що рослини отримують поживні речовини протягом усього сезону. Залежно від результатів, в міру потреби, він вносив макро- та мікроелементи шляхом фертигації або позакореневих підживлень.

Також протягом всього сезону використовував зрошення, щоб полегшити стрес від сильної спеки, яка часто буває в Джорджії.

«В цілому у 2016 році собівартість сої склала 294 дол. США за тонну, включаючи оренду землі в розмірі 625 дол. США/га, обробку насіння, добрива, фунгіциди, паливо, перевезення, гербіциди, інсектициди, аерофотознімання, сушку та очищення, зрошення. Вклавши чимало коштів, продали сою в середньому по 388 дол. США за тонну й отримали відчутний прибуток», – підсумував Дауді.

agroinnovation.in.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Значно зросли закупівельні ціни на соняшник, сою та ріпак

Закупівельні ціни на соняшник в Україні за...

Агропікнік Amazone 2021: обмін досвідом у дружній атмосфері

9 вересня 2021 року ДП «Амазоне-Україна» провело...

Погода

Kyiv
чисте небо
14.3 ° C
16.2 °
14 °
72 %
2kmh
0 %
Чт
16 °
Пт
20 °
Сб
17 °
Нд
17 °
Пн
10 °