17 Травня 2022

Тепер рослини можуть «попередити» агронома, коли вони хворіють

Шкідники та хвороби щороку знищують близько 20% посівів сільгоспкультур у світі. Американським винахідникам з компанії InnerPlant вдалося «навчити» рослини попереджати агронома, коли вони хворі.

«Щоб сільське господарство було більш вигідним і стійким, фермери повинні «прислухатися» до того, що їм повідомляє рослина. Адже навіть найкращі технології займають багато часу, щоб виявити, коли рослини переживають певний стрес. До того моменту проблема встигає поширитися на все поле»,– зазначив Шелі Аронов, генеральний директор та співзасновник InnerPlant.

За словами дослідника, рослини постійно спілкуються, посилаючи хімічні сигнали, щоб попередити одна одну про загрозу. Це запускає захисні механізми в їхніх сусідів.

Генетично спроєктовані рослинні датчики каліфорнійської компанії роблять ці природні сигнали видимими для людей. Під час перегляду через смартфон, безпілотник, супутник чи інший оптичний пристрій флуоресцентні білки, що виробляються в листі рослин, мають інший колір, що попереджає фермерів про гриби, шкідників, посуху чи інший стрес протягом декількох годин після появи проблеми.

Специфіка InnerPlant полягає в тому, щоб його програмне забезпечення інтегрувало сигнали рослин з іншими джерелами даних, щоб надати фермерам чіткі, індивідуальні рекомендації щодо керування врожаєм. Метою цього є зменшення поширених захворювань сільськогосподарських культур, менше використання пестицидів та хімічних речовин та збільшення врожайності.

Перше пробне виробництво InnerPlant було запущене у вересні 2020 року. Ідея його полягає у створенні ефективної системи захисту, коли для виявлення проблеми потрібна невелика сукупність рослин.

agriculture.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Окупанти знищили єдиний в Україні генетичний банк рослин

Російські солдати повністю знищили єдиний в Україні...

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Погода

Kyiv
кілька хмар
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
21 %
6.7kmh
12 %
Вт
18 °
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
17 °