13 Червня 2021

В ALFA Smart Agro проводять безкоштовну фітопатологічну експертизу насіння

Засоби захисту насіння значно впливають на майбутню врожайність культур. Вибір препаратів – досить складна справа, яку полегшують знання про патогени, що містяться на насінні. Для того, щоб дізнатися, які саме хвороби загрожують посівам, потрібно дослідити посівний матеріал в лабораторних умовах.

ALFA Smart Agro пропонує своїм клієнтам безкоштовну фітопатологічну експертизу насіння, щоб допомогти правильно обрати фунгіцидний протруйник та норму його витрати. Сьогодні тут можна перевірити насіння озимих зернових колосових культур (пшениця, ячмінь, жито). Аналіз проводять у сертифікованій лабораторії компанії згідно з вимогами ДСТУ 4138-2002 «Насіння сільськогосподарських культур. Методи визначення якості».

В сезоні 2019 року в лабораторії ALFA Smart Agro було досліджено 730 зразків насіння, в основному зернових колосових культур. Найчастіше діагностували ураження альтернаріозом (65%), рідше – фузаріозом (15%). В окремих випадках на насінні виявляли також збудників гельмінтоспоріозу, сажки та інші види бактеріозів. На основі отриманих даних фахівці компанії надали агровиробникам рекомендації щодо вибору оптимального протруйника.

Сьогодні в портфелі продуктів ALFA Smart Agro є три препарати для захисту насіння від хвороб. Вибір між ними залежить від потрібного спектру дії та технології вирощування культур.

Авіценна (тебуконазол, 50 г/л + прохлораз, 250 г/л + крезоксим-метил, 50 г/л) – захищає від широкого спектра насіннєвих, ґрунтових та аерогенних інфекцій, в тому числі снігової плісняви, церкоспорельозу, видів плямистостей, сажки та кореневих гнилей. Завдяки рістстимулювальній дії Авіценна ідеально підходить для посушливих регіонів та у випадку пізніх строків посіву. Найчастіше препарат застосовується в інтенсивній та базовій технологіях вирощування культур.

Кантаріс (тіаметоксам, 250 г/л + прохлораз, 150 г/л + флутріафол, 50 г/л) – інноваційний продукт ALFA Smart Agrо. Це інсекто-фунгіцидний протруйник, що захищає насіння та сходи зернових колосових культур від комплексу хвороб і шкідників. Кантаріс рекомендовано для насіннєвих посівів та високотехнологічного виробництва.

Венцедор (тебуконазол, 25 г/л + тирам 400 г/л) – забезпечує контроль сажкових хвороб, кореневих гнилей, бактеріозів та пліснявіння насіння, контролює септоріоз та гельмінтоспоріози на сходах. Це надійний продукт для технологій вирощування з мінімальними інвестиціями та для посівів навіть після гірших попередників.

Окрім фітопатологічної експертизи, аналіз насіння в лабораторії ALFA Smart Agro передбачає також визначення схожості насіннєвого матеріалу та маси 1000 насінин. Ці показники дозволяють оцінити якість посівного матеріалу.

Термін проведення аналізу – 8-10 днів з моменту отримання зразка. Оптимально проводити аналіз не раніше, ніж за один місяць до орієнтовної дати посіву.

Щоб скористатися сервісом та замовити експертизу насіння, слід звернутися до регіонального представника компанії ALFA Smart Agro у вашому регіоні. Телефон контакт-центру ALFA Smart Agro: 0 800 505 542.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
чисте небо
16 ° C
17 °
14.2 °
94 %
1.8kmh
0 %
Нд
19 °
Пн
21 °
Вт
24 °
Ср
25 °
Чт
25 °