01 Липня 2022

Ринок біостимуляторів та біопестицидів. Останні світові тренди

Останнім часом ринок біологічних ЗЗР зростає швидше традиційної агрохімії. Основні злиття і поглинання в 2020 припали саме на галузь біопрепаратів для рослин.

Злиття і поглинання залишаються каталізатором змін у світовій галузі виробництва сільськогосподарських ресурсів. Про це пише в своїй аналітичній статті Христина Се.

«Згідно зі статистикою AgroPages, в 2020 році було здійснено близько 60 угод M&A, що стосуються захисту рослин, живлення рослин, насіння, а також точного землеробства, що дещо менше в порівнянні з 80 угодами в 2019 році.

Це зниження пояснюється багатьма причинами, включаючи, крім іншого, глобальний економічний шок, викликаний пандемією ковід-19, більш жорсткими умовами кредитування, ускладненням особистих переговорів, зосередженням уваги компаній на власному бізнесі і так далі.

Проте, хоча в 2020 році не було мегатранзакцій на суму в десятки мільярдів доларів США або будь-яких злиттів і поглинань, які могли б змінити галузь, деякі нові галузеві тенденції все ж заслуговують на увагу.

ВИПАДКОВОСТІ НЕ ВИПАДКОВІ 

Так, в жовтні 2020 року два великих гучних придбання компаній, що виробляють біостимулятори, викликали бурхливу дискусію в галузі.

Одні вважали, що угоди символізують початок великомасштабних поглинань біологічних компаній і сегмент біологічних препаратів вийде на новий виток розвитку. Інші вважали, що це просто поповнення бізнес-структур компаній без будь-яких глобальних продовжень. Хто правий, буде ясно вже зовсім скоро.

На початку жовтня 2020 року дві великі транснаціональні агрохімічні компанії, American Vanguard Corporation і Syngenta Group, послідовно оголосили про придбання Agrinos і Valagro відповідно.

Угоди M&A в агробіологічній галузі у 2020 році (AgroPages)
Угоди M&A в агробіологічній галузі у 2020 році (AgroPages)

Agrinos – американський постачальник біологічних продуктів із запатентованою технологією, власним виробництвом і можливостями глобальної реалізації. Agrinos має більш ніж 10-річну історію, основний бізнес – біостимулятори і продукти живлення для сільськогосподарських культур. За наявними даними, річний дохід компанії в 2016 році склав близько 7 мільйонів доларів США.

Valagro – італійська компанія з більш ніж 40-річною історією, яка займає лідируючі позиції на ринку біостимуляторів і спеціальних добрив. У 2019 обсяг продажів компанії склав близько 175 мільйонів доларів, а середньорічні темпи зростання склали близько 10% за десять років.

РИНКИ БІОПЕСТИЦИДІВ І БІОСТИМУЛЯТОРІВ ІДУТЬ В НОГУ 

Згідно з даними дослідницьких звітів, ринкова вартість світового ринку біопестицидів в 2011 році становила близько 1,3 мільярда доларів, а річні темпи зростання оцінювалися приблизно у 15%.

Після 2011 року ринок біопестицидів набирав обертів – від 12% до 13%, а його ринкова вартість в 2019 році склала вже 4,4 мільярда доларів. У той же час, з 2001 по 2016-й рік темп зростання ринку традиційних засобів захисту рослин склав 3,8%.

Сегмент біостимуляторів, що виник близько десяти років тому, також пережив бурхливий розвиток за останні п’ять років. За даними інститутів маркетингових досліджень, ринкова вартість світового ринку біостимуляторів в 2017 році склала 2 мільярди доларів. До 2022 року вартість ринку досягне 3,29 мільярда доларів, збільшившись майже вдвічі. З 2015 по 2020 рік в галузі були зафіксовані високі темпи зростання – близько 13%.

Обробка насінняТільки з точки зору даних про зростання в обох сегментах є сили для залучення капіталу. Однак з точки зору ринкової вартості біопестициди становлять менше 5% світового ринку пестицидів, і їх «перебільшений» вплив все ще викликає сумніви у кінцевих покупців, що також може стати каменем спотикання у розвитку сегмента біостимуляторів.

Простіше кажучи, біопестициди використовуються в основному для усунення біотичних стресів, таких як хвороби і шкідники, при вирощуванні сільськогосподарських культур, в той час як біостимулятори в основному використовуються для зменшення втрат врожаю, спричинених абіотичними стресами, такими як посуха, екстремальні температури, висока засоленість і забрудненість грунту.

Метафорично біопестициди можна порівняти з призначенням лікарем препарату, який усуває патогенні фактори, а біостимулятор – з вітаміном, що підвищує імунітет.

Від пасивного вирішення проблем до попереджувального підвищення стійкості рослин – це не тільки технічний прогрес в сільському господарстві, а й відображення великих змін в концепції управління розвитком сільськогосподарських культур.

Крім того, попит на біологічні продукти і рішення також визначається перевагами споживачів. Традиційне переконання, що тільки хімічні пестициди здатні боротися зі шкідниками та хворобами, змінюється.

Покупці почали більше уваги звертати на джерело продуктів харчування на своїх столах, залишки пестицидів, відстеження процесу вирощування сільськогосподарських культур, що змусило виробників сільськогосподарської продукції, продуктів харчування і дистриб’юторів переключити свою увагу на контроль залишків пестицидів і прозорість виробничої процесу.

Відзначено різке зростання числа опублікованих досліджень біостимуляторів за останні два роки. Крім того, проводиться безліч відповідних наукових конференцій, а правова база і відповідне законодавство постійно удосконалюються. Таким чином, зміни в чинниках, пов’язаних з фоном розвитку галузі, сприяють розробці більш здорових і ефективних біологічних препаратів і допомагають прискорити інтеграцію галузі.

Подивіться на це з точки зору виробника: через обмежені ресурси орних земель, високу вартість витратних матеріалів, таких як насіння, добрива та пестициди, а також стандартів по залишкам пестицидів, виробники повинні застосовувати передові методи вирощування, щоб максимізувати свою віддачу від вкладених інвестицій, і, отже, біологічні продукти стають все більш прийнятними.

У ЧОМУ ВИГОДА ДЛЯ КОРПОРАЦІЙ 

Транснаціональні корпорації, купуючи компанії з виробництва біопестицидів або біостимуляторів, прагнуть стати потужними гравцями на ринку біопродуктів для поліпшення своїх відповідних бізнес-портфелів і створення спільних зв’язків з існуючими підприємствами, щоб в кінцевому підсумку забезпечити сталий розвиток.

Наприклад, в 2012 році транснаціональні корпорації купували підприємства в основному для заходу у деякі сектори бізнесу з високою доданою вартістю, такі як овочі та фрукти, а також для розширення бізнесу по обробці насіння.

Що стосується польових культур, обробка насіння тут також просунулася з точки зору використання біологічних продуктів. З ростом вартості насіння, особливо ГМ, виробники все частіше вкладають кошти в обробку, щоб забезпечити кращий урожай. Для різноманітних біопестицидів обробка насіння є найбільш швидкозростаючою галуззю в усьому світі. Деякі інсайдери пророкують, що в майбутньому все насіння будуть оброблятися біологічними препаратами.

Біопестициди та біостимуляториКрім того, для транснаціональних корпорацій придбання – це найбільш швидкий спосіб увійти в сферу нових біопестицидів. За даними American Vanguard Corporation, біопестициди безпосередньо конкурують з агрохімікатами. Одна з причин, по якій великі компанії купували компанії з виробництва біопестицидів, полягала в тому, щоб швидко поглинути конкурентів або знизити тиск з їхнього боку.

З іншого боку, ринкова вартість ринку біопестицидів вісім років тому становила всього близько 1,3 мільярда доларів, і його поділяли між собою понад 100 малих і середніх компаній. Це був сильно розосереджений ринок, де багато компаній зазвичай пропонували тільки один або два продукти, але злиття і поглинання могли швидко змінити переділ ринку.

Що стосується придбання компаній з виробництва біостимуляторів в 2020 році, всі покупці відзначили, що мета їх придбань полягала в тому, щоб надати виробникам додатковий вибір продуктів і технологій для ефективного догляду за культурами шляхом управління стійкістю, поліпшення здоров’я грунту і розкладання пожнивних залишків.

Syngenta заявила, що інвестиції також є частиною зобов’язання компанії у розмірі 2 мільярдів доларів, щоб допомогти фермерам впоратися з наслідками зміни клімату та підвищити стійкість сільського господарства в цілому.

Американська корпорація Vanguard повідомляє, що крім збереження позицій в секторі захисту рослин, вона має намір розширити свою глобальну участь у виробництві біодобавок для поліпшення ґрунту, тому придбання Agrinos стало важливим кроком на шляху до реалізації цієї стратегічної мети.

Перед лицем зростаючого попиту в галузі ці відносно невеликі компанії зіткнулися з деякими проблемами в своєму розвитку. В умовах зростаючої конкуренції на ринку компаніям необхідно більше інвестувати в дослідження продуктів, реєстрацію, маркетинг і координацію каналів збуту.

Однак, згідно з Idai Nature, галузь постійно розширюється, і віхи, встановлені в стратегічному плані розвитку, важко досягти, навіть якщо компанія працює добре і залежить від власного органічного зростання. Отже, неорганічне зростання, отримане в результаті поглинань, дуже важливе для реалізації скоординованого зростання каналів, ринків і досліджень.

Придбання компаній по виробництву біостимуляторів транснаціональними корпораціями сприятиме збільшенню числа угод в галузі, сказав Корі Хак, керівник відділу глобальної біології Syngenta Crop Protection: «Придбання Valagro компанією Syngenta – це приклад тенденції, яка буде характеризувати сектор в найближчі роки. Поточний сценарій відкриє шлях для злиттів і поглинань в галузі, очолюваної великими гравцями ринку».

Міжнародні агрохімічні групи володіють виробничим потенціалом та інвестиційними можливостями, які дозволяють їм ефективно протистояти новим глобальним викликам і змінам в бізнесі сільськогосподарських технологій».

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Науковці вивели сорт пшениці, надстійкої до хвороб

Група доктора Хана Фангпу з Інституту генетики...

В Україні знову змінилися закупівельні ціни на сою та ріпак

Котирування на ріпак та сою кілька тижнів...

Експорт української агропродукції залізницею під загрозою

За словами Марії Дідух, директора ГС «Всеукраїнський аграрний...

Погода

Kyiv
чисте небо
30.4 ° C
30.4 °
30.4 °
51 %
0.5kmh
0 %
Пт
30 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °