17 Травня 2022

Весна близько: як ефективно підготуватися до посівної кампанії

Незабаром початок весняних робіт, і кожен господар вже планує бюджет на вирощування культур в новому агросезоні. І, якщо вартість певних ресурсів коливається в межах допустимого, то частка витрат на основні добрива за останній рік суттєво зросла.

Тому для оптимізації виробничих витрат і максимальної віддачі витрачених коштів науковці «Інституту здоров’я рослин» рекомендують провести комплекс досліджень, які стануть у пригоді для прийняття правильного рішення.

«Найперше та обов’язкове дослідження напередодні посівної кампанії це дослідження ґрунту, – переконаний науковий співробітник Інституту Сергій Сальніков. – Основні показники, яким слід приділити увагу, – вміст елементів живлення в доступній для рослин формі. А також – кислотність ґрунту. Завдяки цим дослідженням визначається потреба обраних для вирощування культур в добривах та їх форми. Додаткові показники для дослідження ґрунту доцільно обирати з огляду на культуру, що буде вирощуватися в поточному році. Адже збалансоване застосування макро- та мікроелементів допоможе максимально розкрити потенціал сорту чи гібриду та отримати максимальний врожай».

Таблиця. Комплексне дослідження ґрунтів в «Інституті здоров’я рослин»

Однак, відзначає фахівець, одним дослідженням ґрунту обмежуватись не варто. Адже навіть, якщо ви визначили, чого не вистачає ґрунтам господарства і запланували внесення відповідних добрив, саме останні можуть стати «слабкою ланкою» у битві за врожай.

«Наступним логічним кроком є лабораторне дослідження закуплених добрив, – консультує Сергій. – Якщо ж ви тільки плануєте купувати добрива, то неодмінно впевніться в їх якості перед придбанням. Необхідно перевірити загальний вміст елементів живлення в конкретних добривах. І, що не менш важливо, їх доступну кількість для рослин. Завдяки отриманим результатам коригуються норми внесення. А також стає можливим більш раціональне застосування добрив в полях, залежно від pH ґрунтів».

Проте, захопившись підготовкою до посіву ярих культур, не забудьте й про потреби озимини, – нагадує Сергій Сальніков. Для забезпечення повноцінного збалансованого живлення озимих культур він рекомендує запланувати дослідження ґрунту на вміст NO3 та NH3, тобто легкозасвоюваних сполук азоту. На основі отриманих даних можна з легкістю скоригувати систему живлення господарства.

Таким чином, при дотриманні рекомендацій, які надаються на основі досліджень, на кожну витрачену гривню аграрій може отримати декілька додаткових сотень прибутку.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Надійний післясходовий захист соняшника, стійкого до імідазолінонів

Вирощування гібридів соняшника за окремими виробничими системами,...

Погода

Kyiv
рвані хмари
15.7 ° C
16.5 °
14.2 °
45 %
0.9kmh
62 %
Вт
18 °
Ср
11 °
Чт
19 °
Пт
22 °
Сб
18 °