05 Червня 2026
KLERIO_1068x150

Як агрометеорологічні умови третьої декади жовтня вплинули на розвиток озимих

Агрометеорологічні умови у третій декаді жовтня були задовільними для початкового росту і розвитку озимих культур. Про це у своєму декадному звіті наголосили агрометеорологи Укргідрометеоцентру.

«Дощі, які відмічалися на всій території країни, сприяли поповненню вологозапасів у ґрунті. Станом на 31 жовтня на більшості площ запаси продуктивної вологи у ґрунті були достатніми та оптимальними.

Навіть у Дніпропетровській, Харківській, Херсонській, Одеській областях, де жорстка засуха тривала упродовж 3-5 місяців, внаслідок ефективних жовтневих дощів, вологозабезпечення значно покращилося і у комплексі з теплою погодою створювалися сприятливі умови для початкового росту озимини. У кінці місяця на ранніх посівах озимої пшениці відмічався початок кущіння, на решті площ – проростання зерна, сходи та утворення 3-го листка», – йшлося в звіті.

Одночасно з цим, за словами фахівців, несприятливим фактором для пізніх посівів озимих культур була дещо обмежена кількість ефективного тепла. Проте, за прогнозом синоптиків, на початку листопада очікується підвищений температурний режим.

«Рівень середніх добових температур дозволить озимим культурам повільно вегетувати на всій території країни. У південних областях ростові процеси будуть більш активними і сприятимуть змінам у фазовому розвитку», – резюмується агрометеорологами в звіті.

АПК-Інформ

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

ROW-MASTER RN_PROFI з функцією John Deere AutoPath

Сучасне аграрне виробництво висуває дедалі вищі вимоги...

Фермерам відкрили нову програму підтримки

У ДАР стартував прийом заявок від фермерських...

Фунгіцидний захист соняшника у Т1

Гідротермічні умови травня виявилися не дуже сприятливими...

Погода

Kyiv
рвані хмари
13.7 ° C
13.7 °
13.7 °
93 %
1.5kmh
61 %
Пт
24 °
Сб
24 °
Нд
24 °
Пн
25 °
Вт
25 °