08 Серпня 2022

Як на полі здолати ваточник сирійський

Ваточник сирійський на сьогодні вважається складним для виведення бур’яном. Агрономи знають, як важко побороти та знищити його на полі.

Гарантованого засобу для виведення бур’яну у посівах немає. Коренева система настільки міцна і розгалужена, що рослина вдало відростає навіть якщо знищити верхню частину пагону.

Найбільш оптимально обробляти бур’ян гербіцидами на стадії 1-2 листків, коли ще немає потужного розгалуження коренів. Це дасть змогу знищити надземну частину і дати змогу культурі, яка вирощується, успішно конкурувати з ваточником.

На практиці загальна рекомендація така: обробити поле гербіцидом суцільної дії (на основі ізопропіламінної солі гліфосату) та передискувати.

Також застосовують поєднання гербіцидів з різними діючими речовинами: наприклад, на основі мезотріону та нікосульфурону, дикамби, топрамезону та калійної солі гліфосату. До цього списку ще можна додати гербіциди на основі клопіраліду.

При вирощуванні на полі соняшнику гарні результати покаже внесення євролайтінгу та його аналогів. Це – препарати на основі імазамоксу та імазетапіру. Знищити кореневу систему повністю ці діючі речовини не можуть, але ефективно пригнітити ріст – так.

Тонкощі у боротьбі з ваточником є. Непогано себе зарекомендували бакові суміші на основі клопіраліду, гліфосату та дикамби. Їх краще вносити тоді, коли висота ваточника складає 10-11 см. Це – час активного росту рослини, тому діючі речовини надійдуть до коренів і коренепаростків, максимально впливаючи на рослину. Ефективним буде знищення ваточника на кукурудзі, оскільки на ній можна використовувати гормональні препарати.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
22.1 ° C
23.1 °
21.5 °
83 %
0.5kmh
77 %
Пн
25 °
Вт
24 °
Ср
22 °
Чт
30 °
Пт
32 °