01 Липня 2022

Як підвищити врожайність цукрових буряків за допомогою живлення

Збалансована програма живлення, яка включає в себе необхідні макро- і мікроелементи має ключове значення при формуванні урожайності цукрових буряків.

Азот

Ранній ріст і розвиток гички мають величезне значення, саме тому азоту відводиться важлива роль в отриманні високого врожаю.

При цьому вкрай необхідно стежити за тим, щоб темпи росту не були обмежені дефіцитом або надлишком інших поживних речовин. Азот сприяє росту рослини на всіх стадіях його розвитку, що забезпечується за рахунок збільшення врожаю коренеплодів, а отже, й виходу цукру.

Проте надлишок азоту може призвести до негативних наслідків, зокрема, до зниження цукристості, тому дуже важливо дотримуватися оптимальної дози азотних добрив.

Фосфор

Несприятливий стан ґрунту під час посіву може обмежити надходження деяких поживних речовин, таких як фосфор.

Періодичне внесення фосфорних добрив сприяє оптимальному ранньому розвитку рослин, завдяки чому збільшується їх урожайність.

Калій і натрій

Калій і натрій позитивно впливають на ріст, водообмін і розподіл поживних речовин у тканинах рослин цукрового буряку.

Сірка

Сірка являє собою цінний поживний елемент і сприяє отриманню високого врожаю завдяки сірковмісним амінокислотам, які є структурними елементами білків і, таким чином, сприяють росту.

Сірка утворює сполуки з азотом. Приблизне співвідношення цих речовин у здоровій рослині становить 15:1 (з переважанням азоту). Більш високе співвідношення може вказувати на дефіцит сірки.

Магній

Магній – важливий компонент хлорофілу, вкрай необхідний для максимальної фотосинтетичної активності, що сприяє збільшенню врожайності коренеплодів.

Мікроелементи

У процесі росту і розвитку коренеплоду відбувається швидкий поділ клітин, що зумовлює потребу в отриманні бору у великій кількості. Дефіцит бору призводить до зупинки росту і зниження якості коренеплодів з одночасним посиленням росту листя. При цьому страждають як кількісні, так і якісні характеристики врожаю.

Марганець, мідь, цинк, залізо і молібден – цінні мікроелементи, що мають велике значення для росту цукрового буряку.

У разі дефіциту цих мікроелементів у ґрунті показники врожайності можна підвищити шляхом додаткового внесення відповідних добрив.

yara.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Науковці вивели сорт пшениці, надстійкої до хвороб

Група доктора Хана Фангпу з Інституту генетики...

В Україні знову змінилися закупівельні ціни на сою та ріпак

Котирування на ріпак та сою кілька тижнів...

Експорт української агропродукції залізницею під загрозою

За словами Марії Дідух, директора ГС «Всеукраїнський аграрний...

Погода

Kyiv
чисте небо
25.9 ° C
25.9 °
25.9 °
52 %
3.5kmh
0 %
Пт
28 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °