29 Березня 2024

Як погодні умови другої декади січня вплинули на стан озимих

Упродовж другої декади січня зимуючі культури знаходилися у стані зимового спокою.

За спостереженнями агрометеорологів, на багатьох площах Сумської, Полтавської (місцями – у Чернігівській) областях, відмічалося утворення притертої до ґрунту льодяної кірки. Її товщина склала від 2 до 14 мм, місцями у Сумській та Полтавській областях – до 20 мм. Ступінь розповсюдження кірки становила від 10 до 90% площі поля.

У період найбільш інтенсивного похолодання, у першій половині декади, мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3 см) озимих культур та багаторічних трав на більшій частині території знижувалася до мінус 5…9°C.

В окремих районах Луганської, Полтавської, Черкаської та Миколаївської областей – до мінус 10…11°C. У Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій Тернопільській, Житомирській та Чернігівській областях – до мінус 1…4°C.

За розрахунками агрометеорологів, критична температура вимерзання становила: озимої пшениці у фазі утворення сходів – 3-го листка – мінус 12…14°C, у фазі кущіння – мінус 14…16°C, озимого жита – мінус 16…17°C, озимого ячменю та озимого ріпаку – мінус 9…12°C.

Відбір монолітів озимих культур для визначення життєздатності рослин та їх відрощування, в тому числі й за експрес-методами, проведеними спеціалістами управління фітосанітарної безпеки Київської області вказує на те, що стан перезимівлі озимих культур добрий.

Рослини озимих мають добру регенераційну здатність при їх відрощуванні. Відсоток живих рослин становить 99, загиблих – 1%.

apk-inform.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
помірний дощ
9.5 ° C
10.9 °
9.3 °
91 %
3.5kmh
100 %
Пт
10 °
Сб
19 °
Нд
22 °
Пн
23 °
Вт
20 °