22 Січня 2022

Як вплинули на стан озимих культур відлига та морози

Несприятливих агрометеорологічних явищ для перезимівлі озимини впродовж першої декади січня не спостерігалося.

Проте високі температури повітря (вище +3…+5 °C) протягом останніх днів грудня та на початку січня могли спричиняти відновлення фізіологічних процесів і пробудження рослин зимуючих культур на межі відновлення вегетації. Це могло призвести до зниження їхньої зимостійкості.

За спостереженнями агрометеорологів, у першій декаді січня на окремих полях Харківської та Сумської областей відзначалося утворення льодяної кірки товщиною від 1 до 3 мм, місцями у Сумській області – до 20 мм, ступінь розповсюдження – від 40 до 90% площі поля.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур знижувалася до -1…-5 °C. Місцями в Одеській, Донецькій та Луганській областях – до -6…-8°C, подекуди у південних областях вона була позитивною.

За розрахунками агрометеорологів, критична температура вимерзання становила: озимої пшениці у фазі утворення сходів – третього листка – мінус 12…14 °C, у фазі кущіння – мінус 15…17 °C; озимого жита – мінус 15…18 °C; озимого ячменю та озимого ріпаку – мінус 9…12 °C.

 apk-inform.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
-3.5 ° C
-2.9 °
-6.2 °
80 %
0.5kmh
75 %
Сб
-4 °
Нд
-4 °
Пн
-5 °
Вт
-5 °
Ср
-4 °