05 Липня 2022

Як вплинули на стан озимих культур відлига та морози

Несприятливих агрометеорологічних явищ для перезимівлі озимини впродовж першої декади січня не спостерігалося.

Проте високі температури повітря (вище +3…+5 °C) протягом останніх днів грудня та на початку січня могли спричиняти відновлення фізіологічних процесів і пробудження рослин зимуючих культур на межі відновлення вегетації. Це могло призвести до зниження їхньої зимостійкості.

За спостереженнями агрометеорологів, у першій декаді січня на окремих полях Харківської та Сумської областей відзначалося утворення льодяної кірки товщиною від 1 до 3 мм, місцями у Сумській області – до 20 мм, ступінь розповсюдження – від 40 до 90% площі поля.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур знижувалася до -1…-5 °C. Місцями в Одеській, Донецькій та Луганській областях – до -6…-8°C, подекуди у південних областях вона була позитивною.

За розрахунками агрометеорологів, критична температура вимерзання становила: озимої пшениці у фазі утворення сходів – третього листка – мінус 12…14 °C, у фазі кущіння – мінус 15…17 °C; озимого жита – мінус 15…18 °C; озимого ячменю та озимого ріпаку – мінус 9…12 °C.

 apk-inform.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Чому цьогорічного падіння врожаю не уникнути

Україна завжди відігравала роль потужного та надійного...

Як правильно провести десикацію для якісних жнив

Війна внесла корективи не лише в посівну,...

Бор для формування високої врожайності культур

Сьогодні застосування позакореневих підживлень мікроелементами (B, Zn,...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
20.6 ° C
22 °
19.8 °
82 %
1.4kmh
34 %
Вт
32 °
Ср
32 °
Чт
23 °
Пт
27 °
Сб
30 °