18 Травня 2022

Якими найближчим часом будуть закупівельні ціни на пшеницю, кукурудзу та ячмінь, – аналітики

Станом на початок лютого ціни попиту на українську пшеницю 2 та 3 класу CPT глибоководні порти у доларовому еквіваленті зменшились на $2/тонну проти минулої п’ятниці – до $308 та $307/тонну. У гривневому еквіваленті зниження відбулось на 50 грн.

Ціни на українську пшеницю все ще продовжують находитись під тиском на фоні політичної напруженості між Україною та Росією. Також спостерігаються негативні сигнали зі сторони CBOT, через те, що дощі в США можуть покращити ситуацію з посухою.

YAkymy-najblyzhchym-chasom-budut-zakupivelni-tsiny-na-pshenytsyu-kukurudzu-ta-yachmin-analityky-4

Прогноз. У випадку продовження сприятливих погодних умов для нового врожаю пшениці у Причорномор’ї та Європі можливий додатковий тиск на ціни. Також розвиток цін залежатиме від поведінки Росії щодо формули розрахунку експортного мита. Росія може розглянути зміну формули експортного мита після 15 лютого для полегшення умов для фермерів і трейдерів.

ФУРАЖНА КУКУРУДЗА

Станом на 1 лютого ціни попиту на кукурудзу СРТ-глибоководні порти у доларовому еквіваленті зменшились на $1/тонну проти минулої п’ятниці – до $272/тонну, на фоні ослаблення пшеничного ринку.

На минулому тижні бразильська компанія AgRural повідомила, що темпи збирання першого врожаю кукурудзи в Бразилії склали 14% від прогнозу (проти 2% на той самий період минулого року), а динаміка посіву другого врожаю досягла 14% (проти 1,5% на той самий період минулого року).

YAkymy-najblyzhchym-chasom-budut-zakupivelni-tsiny-na-pshenytsyu-kukurudzu-ta-yachmin-analityky-3

Прогноз. Велика кількість пропозицій української кукурудзи може тиснути на ціни на базисі CPT. У той час, як погіршення стану врожаю у Південній Америці виступає на руку експортерам з США та України й підігріває ціни на базисі FOB.

Оголошення тендера турецьким TMO на закупівлю 325 тис. тонн кукурудзи, який відбудеться 8 лютого з постачанням 25 лютого – 15 березня, може підтримувати ціни.

ФУРАЖНИЙ ЯЧМІНЬ

Станом на 1 лютого ціни попиту на ячмінь CPT глибоководні порти України залишились на рівні минулої п’ятниці – $278/тонну. Обмежена кількість пропозицій утримує ціни незмінними.

YAkymy-najblyzhchym-chasom-budut-zakupivelni-tsiny-na-pshenytsyu-kukurudzu-ta-yachmin-analityky-2

З початку експортного сезону та станом на 26 січня Україна експортувала 5,41 млн тонн ячменю (+1,5 млн тонн у порівнянні з минулим роком), що є 90% від прогнозу WASDE.

Прогноз. Туніс оголосив про тендер на закупівлю 75 тис. тонн ячменю з постачанням 10 березня – 15 квітня, який відбувся 02 лютого. Це може створити додатковий попит на ячмінь.

gr-agro.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

На Хмельниччині висіяли колекцію світового генофонду гречки

Понад 250 зразків колекції світового генофонду гречки...

Окупанти знищили єдиний в Україні генетичний банк рослин

Російські солдати повністю знищили єдиний в Україні...

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

Погода

Kyiv
сильний дощ
8 ° C
8.2 °
7.6 °
90 %
0.9kmh
100 %
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
20 °
Сб
22 °
Нд
13 °