08 Серпня 2022

Живлення солодкого перцю для високої урожайності і якості плодів

У загальному овочевому заліку солодкий перець залишається популярною і, варто зазначити, доволі маржинальною культурою.

Про те чим, як і коли підживлювати солодкий перець, аби отримати хороший якісний урожай, розповів доктор сільськогосподарських наук, професор, зав. кафедри ґрунтознавства та агрохімії Миколаївського національного аграрного університету Сергій Чорний під час онлайн-лекції для фермерів від проєкту UHBDP.

Яку обрати ділянку під солодкий перець

Солодкий перець дуже вимогливий до родючості ґрунту. Найкраще його вирощувати на багатих поживними речовинами ґрунтах. Якщо ж такої змоги немає  потрібно вносити у ґрунт органічні й мінеральні добрива, адже перцю потрібен азот у легкодоступній формі.

Найкраще перець почувається на легких водопроникних супіщаних та легкосуглинкових ґрунтах. Ступінь прогрітості ґрунту також впливає на перець  чим вища прогрітість, тим краще для культури.

Якщо поле зі схилами, то для перцю варто обирати південні й південно-східні ділянки, на які припадає найбільше сонця. На холодних важких безструктурних ділянках культуру вирощувати не можна  тоді є висока ймовірність відмирання кореневої системи.

Основне і передпосадкове внесення добрив

Для якісного урожаю перцю добрив потрібно багато, але окупність живлення висока, тому економити на ньому немає сенсу.

Солодкий перець добре реагує і на мінеральні, і на органічні добрива, але найбільш ефективним є комплексне внесення цих видів добрив.

Органічні добрива краще вносити восени, під оранку. Якщо ж з осені не вдалося закласти гній під перець, то навесні можна використовувати перегній або перепрілий гній, адже свіжий гній сприяє надмірному наростанню вегетативної маси й затримує плодоношення.

Перець також не переносить концентрації хлору в тому шарі ґрунту, де розташована коренева система, тому хлорні калійні добрива краще вносити з осені з розрахунком, що до весни хлор вимиється з цього шару ґрунту, — підкреслив професор.

Підживлення солодкого перцю

Якщо з якихось причин основного живлення не було або добрив внесено недостатньо, доцільно проводити підживлення азотом, фосфором і калієм. Також перець варто підживлювати, коли рослинам достатньо зволоження, але вони слабо розвиваються.

Перший раз солодкий перець слід підживлювати через 10-12 днів після посадки.

У період до цвітіння внесення азотних добрив краще розділити на кілька підживлень, щоб не вносити велику порцію відразу, адже передозування азотом викликає інтенсивне нарощування наземної зеленої маси і затримує достигання плодів, — застеріг Сергій Чорний.

У другому періоді  цвітіння, формування плодів та достигання, на якість урожаю позитивно впливають фосфор і калій, однак важливо дотримуватися норм внесення, щоб надмірна кількість цих речовин не уповільнила наростання вегетативної маси.

Щоб підживлення дало змогу отримати бажану врожайність, за словами  професора, варто враховувати винос поживних речовин, тобто кількість поживних речовин, яка витрачається на утворення всієї біологічної маси врожаю.

Середній винос азоту для перцю  4-5 кг/т, фосфору  1,2-2,2 кг/т, калію — 5,2-6,8 кг/т.

Відповідно, щоб орієнтуватися скільки якої речовини вносити, слід помножити величину виносу на бажану урожайність.

Сергій Чорний підкреслив, що для салатного перцю також дуже важливий магній. Його брак в ґрунті може призвести до відмирання листків, зниження урожайності та якості продукції.

Тому варто провести діагностику ґрунту на вміст магнію, якщо його немає чи його рівень дуже низький — слід вносити розчинні форми магнію.

growhow.in.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
22.1 ° C
23.1 °
21.5 °
83 %
0.5kmh
77 %
Пн
25 °
Вт
24 °
Ср
22 °
Чт
30 °
Пт
32 °