17 Травня 2022

Змагання технологій на днях поля DLG в Німеччині – успішний дебют українців

Традиційне міжнародне змагання технологій вирощування озимої пшениці проводиться в рамках виставки DLG-Feldtage у Німеччині з 1988 року. У 2018 році у змаганні успішно дебютували українські агрономи, які гідно конкурували з учасниками з фахових установ Німеччини, Швейцарії, Чехії, Росії, Данії, Швеції.

За задумом змагання кожен учасник випробовує себе в ролі фермера: він обирає сорт чи гібрид та пропонує комплекс агротехнічних робіт. Жюрі проводить оцінку валової врожайності та якості зерна, а найголовніше – робить економічну оцінку результату технології так, як би її рахував звичайний місцевий фемер, тобто вираховує отриманий дохід за місцевими закупівельними цінами за вирахуванням фактичних прямих витрат.

В польових умовах землі Заксен-Анхальт, що у Східній Німеччині, український учасник, завідувач кафедри рослинництва Національного університету біоресурсів та природокористування України (НУБІП), Світлана Каленська випробовувала технологію з вітчизняним сортом «Світанок миронівський» та додатковий варіант зі зниженою густотою посіву. За врожайністю та економічним результатом основний варіант від України виборов собі місце в трійці лідерів, зібравши 6,61 т/га та «заробивши» в 722,20 євро/га. Переможцем змагання став Institut für Bodenkultur und Pflanzenbau (Німеччина) з показниками 7,24 т/га та 817,74 євро/га відповідно. За сукупним рівнем доходу за обома варіантами українських технологій учасник з НУБІП набрав найвищий результат з усіх учасників!

DLG_Kalenska_RossbergРайнхард Россберг, DLG e.V. (Німецьке сільськогосподарське товариство), організатор:  «В умовах екстремальної посухи 2018 року стало зрозуміло, що запорукою економічного успіху є розуміння особливостей місцевості та швидке реагування на зміни в погодніх умовах. Враховуючи економічний результат, учасники зі Східної Європи були «попереду» і показали себе краще, ніж у попередні роки. Це говорить про те, що ми можемо багато чому навчитись в колег, щоб бути готовими до змін клімату».

DLG_Winter_Wheat1Світлана Каленська, НУБІП: «Кафедра рослинництва Національного університету біоресурсів і природокористування України співпрацює з DLG з початку представництва цієї організації в Україні, представляючи колекції культур, якими цікавляться виробничники на виставці «Міжнародні дні поля DLG в Україні». Завдяки цій співпраці і з’явилася пропозиція від організаторів DLG щодо участі у конкурсі технологій вирощування пшениці озимої в DLG-Feldtage в Німеччині.»

– Завдяки чому вам вдалося показати такий високий результат одразу з першої спроби?

«Напевне все-таки це багаторічний досвід роботи з озимими зерновими культурами – основний напрям моїх наукових досліджень присвячений біології та технологіям вирощування озимих зернових культур. Конкурс з однієї сторони дуже добре організований, при тому, що все спілкування було он-лайн, а з іншої – досить складно було корегувати необхідність застосування пестицидів і добрив лише за даними (погодні умови, вологозабезпеченість, стан рослин), які надсилалися з Німеччини, без власного «відчуття» поля. Дослідження, які ми проводимо в НУБІП, нині зосереджені на можливості попередження стресу у рослин, а за необхідності – зниження наслідків від них з метою максимальної реалізації біологічного потенціалу сорту. Погодні умови 2017/2018 вегетаційного року виявилися «екстра» неординарними – постійні стреси для рослин, тому підвищення стійкості пшениці до стресів за рахунок живлення і захисту було досить ефективним. Значну роль відіграв також сорт – ранньостиглий, а це в умовах року також виявилося досить успішним.

Головна користь від таких конкурсів – це звичайно професійне спілкування та обмін інформацією з колегами з різних країн Європи. Для нас досить цікавим був також підхід щодо оцінки технології вирощування з позиції виробника – економічна ефективність за рахунок витрат, урожайності та якості зерна».

Більше інформації на https://www.dlg-feldtage.de та за y.bondarenko@dlg.org, +38 093 352 88 65 (Юлія Бондаренко, ДЛГ Україна)

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Надійний післясходовий захист соняшника, стійкого до імідазолінонів

Вирощування гібридів соняшника за окремими виробничими системами,...

Погода

Kyiv
кілька хмар
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
21 %
6.7kmh
12 %
Вт
18 °
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
17 °