14 Серпня 2022

Значну частину посівів сої в Україні вразили небезпечні хвороби та шкідники

Наявність краплинної вологи, помірні температури та достатній інфекційний запас збудників сприяли розвитку різноманітних хвороб сої, які виявляли на 9-40% обстежених площ.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Зокрема, бактеріальний опік охопив 2% рослин (Тернопільська обл.), за розвитку 0,4%, церкоспороз – 2-22%, за розвитку 0,2%, аскохітоз – 3-7%, за розвитку 0,2%. Бактеріоз, септоріоз, пероноспороз, альтернаріоз 2-10%, за розвитку 0,1-0,2%. Подальший розвиток хвороб залежатиме від агрометеорологічних умов.

Крім того, у посівах сої продовжують розвиватись та шкодити павутинні кліщі – 3-10% (макс. 15-35% рослин – Закарпатська, Київська обл.), попелиці, клопи, трипси. Подекуди – гусениці акацієвої вогнівки, лучного метелика, чортополохівки.

Велику потенційну загрозу павутинного кліща визначає широкий ареал його розповсюдження та здатність до накопичення значної кількості представників виду за відповідних агрокліматичних умов.

Тому за чисельності кліщів понад 10 особин у період формування та наливу бобів сої застосовують препарати, які володіють відповідною овоцидною та акарицидною дією.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Надійне підґрунтя для врожайності зернових

Захист озимих зернових культур необхідно розпочинати до...

Українські виробники яблук зазнали через війну прямих і непрямих втрат

На українське садівництво значно вплинув фактор активних...

Вуглецеве землеробство додасть 10% до урожайності

Якщо не шкодити природі активним втручанням, то...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
23.3 ° C
23.7 °
22.6 °
82 %
0.9kmh
28 %
Сб
23 °
Нд
32 °
Пн
32 °
Вт
27 °
Ср
29 °