01 Липня 2022

А ви знали це про обприскувачі Lemken?

Сьогодні аграріям потрібна надійна, зручна у роботі та обслуговуванні техніка для захисту рослин. За останніх 10 років провідний світовий виробник сільськогосподарської техніки компанія LEMKEN зробила суттєвий ривок у плані розробки та вдосконалення машин для хімічного захисту польових культур.

LEMKEN пропонує одну з найбільш широких програм із виробництва навісних і причіпних штангових обприскувачів, що ідеально підходять для роботи на українських полях. Достатньо зазначити, що ширина захвату штанг обприскувачів охоплює спектр від 15 до 39 метрів, а місткість баків для робочого розчину пестицидів змінюється в діапазоні від 950 до 6200 літрів.

Компанія Lemken пропонує аграріям причіпні штангові обприскувачі Primus, Albatros та навісні моделі Sirius.

У результаті останнього оновлення причіпні обприскувачі Primus і Albatros не лише стали більш сучасними на вигляд – їхнє технічне оснащення та система керування теж стали кращими. Обприскувачі Primus і Albatros мають оновлений дизайн, LED-освітлення і таку ж кольорову схему, як інші обприскувачі компанії. Вбудована електроніка від Mller додала зручності та інтуїтивності в управлінні.

Відтепер Primus та Albatros пропонуються у двох модифікаціях: 10 і 12. Більш просту комплектацію та відсутність можливості керування через систему ISOBUS мають обприскувачі Primus 10 і Albatros 10. Електронний блок управління та автоматичного регулювання через ISOBUS отримали Primus 12 і Albatros 12. Тобто основна відмінність між модифікаціями – це різновид підключення до трактора.

Оновлені робочий комп’ютер і термінал. Для кабіни компанія LEMKEN створила інтуїтивно зрозумілий графічний інтерфейс водночас із терміналом CCI-50, який входять до базової комплектації агрегатів 10 серії. Щоб користуватися CCI-додатками, які вже добре зарекомендували себе, наприклад, автоматичним відключенням окремих секцій або системою паралельного управління, додатково можна встановити DGPS-приймач. У 12-й серії Primus та Albatros у базовій комплектації оснащені інтерфейсом ISOBUS, що дає змогу керувати ними за допомогою будь-якого відповідного терміналу. Моделі Primus та Albatros 12-ї серії у стандартній комплектації мають стандарт ISOBUS і можуть працювати з будь-яким сумісним терміналом.

Давайте дізнаємось у виробника відповіді на основні запитання, що можуть виникнути в аграрія перед придбанням обприскувача.

1) З огляду на тенденцію до скорочення застосування пестицидів у Європі, а отже, у найближчому майбутньому і в Україні, які ефективні технологічні рішення захисту рослин пропонує LEMKEN як виробник обприскувачів?

Якщо говорити саме про менше застосування пестицидів, то LEMKEN на своїх обприскувачах може запропонувати відключення секцій штанги, що можливо на всіх без винятку агрегатах. Всі агрегати вже в базовому оснащенні здатні це робити, достатньо лише активувати відповідне програмне забезпечення у терміналі управління. Для навісних обприскувачів моделі Sirius передбачене відключення форсунок, що дає змогу ще точніше проводити обробку і не обприскувати вже оброблені ділянки, тим самим зменшуючи хімічний вплив на рослини та зберігаючи безпечність продукції. Окрім того, всі причіпні обприскувачі обладнані циркуляційним трубопроводом штанги, а це означає, що робоча рідина завжди перебуває у русі з установленим тиском і при увімкненні режиму обприскування потрапляє на цільову поверхню в правильній концентрації.

А ви знали це про обприскувачі Lemken22) Які інноваційні рішення, технології, опції, що сприяють підвищенню рентабельності агробізнесу, втілено в цих моделях? Наприклад, скорочення витрат на ЗЗР завдяки диференційованому внесенню, відключення секцій, окремих форсунок тощо.

Окрім перелічених вище можливостей обприскувачів LEMKEN, на рентабельність агробізнесу значною мірою впливає додаткове оснащення агрегату, таке як підрулююче дишло на моделі Albatros. Завдяки цьому технічному рішенню менше витоптуються посіви, оскільки причіп можна направляти чітко по колії трактора. Якщо говорити про навісні обприскувачі LEMKEN, то варто нагадати, що їх можна укомплектувати додатковим фронтальним баком Gemini, що збільшить загальний об’єм баків майже до 3000 л. Це робить використання навісного агрегату більш ефективним, що високо оцінили не тільки овочівники, а й виробники зерна.

А ви знали це про обприскувачі Lemken-33) Які технічні характеристики, опції обприскувачів LEMKEN роблять ці машини максимально ефективними, економічними?

Всі оприскувачі моделі Primus, які зійшли з конвеєра з початку 2020 року, оснащені віссю з механічним регулюванням ширини колії з кроком 5 см. Якщо раніше колія наших оприскувачів була фіксованою з заводу і могла змінюватися тільки обертанням коліс, то зараз ми можемо пристовувати агрегат до будь-якого міжряддя та трактора. Особливою зручністю для користувача є термінал управління, в якому залежно від бажаного бюджету на купівлю обприскувача можна за допомогою електронного ключа активувати опції паралельного водіння, посекційного управління та інші. В цьому випадку не потрібно доставляти додаткові термінали, монітори чи протягувати кабелі, достатньо підключити GPS-антену й оплатити активацію опцій.

А ви знали це про обприскувачі Lemken-44) Які найбільш унікальні особливості обприскувача LEMKEN вигідно вирізняють його від конкурентів?

Як вже було доведено німецькими колегами на незалежних тестах (top agrar 04/12), обприскувачі Albatros є лідерами за якістю промивання бака та мінімальними залишками робочої рідини в баку: при програмному процесі його очистки впродовж 1000 секунд 520 літрами чистої води залишкова концентрація діючих речовин на внутрішній поверхні ємності становила 0,0009%, при цьому на дні залишилося 4,11 л рідини. Цьому сприяла гладенька водовідштовхувальна внутрішня поверхня. Саме завдяки таким рішенням ми убезпечуємо наступні посіви від впливу небажаних хімікатів.

Також слід згадати про ємність для приготування розчину, яка має дзеркально гладеньку поверхню, та її омивання по всьому периметру. Застосована технологія унеможливлює утворення туману над зоною приготування, що покращує розчинення та підвищує безпеку користувача. Вбудована форсунка для промивання каністр має зручне розташування та управління.

А ви знали це про обприскувачі Lemken-3_tablВід недавнього часу обприскувачі Primus можна агрегатувати не тільки через причіпну петлю, а й через вал навіски, як-от причіпну дискову борону. Завдяки цьому агрегат стає більш маневреним і стійким до перевертання, особливо при русі нерівними дорогами із повністю заправленим баком, чим часто грішать наші користувачі.

Технічні характеристики причіпних обприскувачів наведено в таблиці.

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
чисте небо
30.4 ° C
30.4 °
30.4 °
51 %
0.5kmh
0 %
Пт
30 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °