01 Липня 2022

Ад’юванти від ТОВ «Кеннері» для застосування з агрохімічними та біологічними препаратами

ТОВ «Кеннері» продовжує розширювати свій асортимент ад’ювантів, які застосовуються для підвищення ефективності засобів захисту рослин, та інших агрохімікатів. Працюючи в цьому напрямку, ми прагнемо максимально задовольнити потреби українських аграріїв у різних типах ад’ювантів для використання з різними агрохімікатами та для вирішення різних проблем. Іншими словами, залежно від типу засобу захисту рослин і поставленої мети ми надаємо нашим клієнтам можливість знайти ефективне рішення за конкурентною вартістю.

У сезоні 2021 року ми також представляємо три ад’юванти, які можуть використовуватися з біопрепаратами і сертифіковані для використання в органічному землеробстві.

Сучасний ринок ад’ювантів пропонує аграріям досить широкий асортимент найменувань, в якому складно буває розібратися не лише агровиробнику, але й спеціалізованому експерту. Сподіваємося, що ця стаття та наведена в ній таблиця певною мірою поліпшать загальне розуміння цього асортименту для широкого кола читачів.

Ад’юванти від ТОВ «Кеннері»таблПЕНТРОЙЛ становить собою метильовану ріпакову олію 82,5% з додаванням емульгаторів і сурфактантів (поверхнево-активних речовин). Препарат сприяє швидкому проникненню діючої речовини системних пестицидів у тканини рослини через кутикулу, покращує змочування поверхні рослин, збільшує площу розтікання крапель, посилює прилипання робочого розчину до її поверхні, зменшує його змивання дощем і сильною росою. ПЕНТРОЙЛ може застосовуватися з гербіцидами, інсектицидами та фунгіцидами, виробники яких рекомендують додавання у бакову суміш ад’ювантів на основі олій та метилових ефірів. Зокрема, із препаратами, діючою речовиною яких є темботріон, мезотріон (у ґрунт), клетодим, римсульфурон, аклоніфен, нікосульфурон, гліфосат, бентазон, імазамокс, імазетапир, метсульфурон-метил, тифенсульфурон-метил, дикамба, трифлоксістробін, піраклостробін, крезоксим-метил, ацетаміприд та ін. Країна-виробник: Польща.

ПЕНТРОЙЛ ЕКСТРА поєднує властивості ад’ювантів на основі метильованих олій та ад’ювантів на основі трисилоксану алкоксилату (суперзмочувачів). ПЕНТРОЙЛ ЕКСТРА кардинально покращує змочування листкової поверхні рослин, збільшує площу розтікання крапель, покращує прилипання робочого розчину до оброблюваної поверхні, сприяє швидшому проникненню діючої речовини системного пестициду в тканини рослини. Крім цього, ПЕНТРОЙЛ ЕКСТРА зменшує змивання пестициду дощем і сильною росою. Цей ад’ювант може застосовуватися із тими препаратами, що й ад’ювант ПЕНТРОЙЛ (див. вище). Країна-виробник: Гонконг.

ТРИНІТ 90 – це добре відомий етоксилат ізодецилового спирту 90%, який дуже широко використовується українськими аграріями як ад’ювант (прилипач). ТРИНІТ 90 призначений для застосування з гербіцидами, фунгіцидами та інсектицидами, виробники яких рекомендують їх використання з неіонними поверхнево-активними речовинами. ТРИНІТ 90 зменшує поверхневий натяг води, завдяки чому забезпечується збільшення поверхні змочування листкової поверхні робочим розчином. Молекула препарату має одночасно гідрофільну частину та ліпофільну частину, завдяки останній також стимулюється проникнення робочого розчину через кутикулу рослини (або шкідника). Країна-виробник: Гонконг.

Ад’юванти від ТОВ «Кеннері»СІЛІВАКС – органосиліконова поверхнево-активна речовина (сурфактант) на основі трисилоксану алкоксилату, яка забезпечує надзвичайне зниження поверхневого натягу води. Завдяки цьому СІЛІВАКС кардинальним чином покращує змочування та розтікання робочого розчину по поверхні рослини, покращує покриття робочим розчином важкодоступних частин рослин, прискорює проникнення пестицидів і агрохімікатів у тканини рослини через листкові продихи і дає змогу зменшувати об’єми робочого розчину. СІЛІВАКС може застосовуватися і для покращення якості обробки посівного матеріалу при його протруєнні. Країна-виробник: Гонконг.

ГЕЛІОТЕРПЕН ФІЛЬМ виготовляється з терпенових олігомерів рослинного походження (відомих також під назвою пінолен або ментен), вміст яких становить 96,3%. ГЕЛІОТЕРПЕН ФІЛЬМ застосовується для покращення прилипання (приклеювання) краплин робочої суміші до цільової поверхні, він запобігає змиванню внесених препаратів опадами, подовжує їх дію, знижує знесення робочого розчину при обприскуванні та обмежує руйнування препаратів від дії ультрафіолету. Насамперед цей ад’ювант рекомендується для застосування із препаратами контактної дії. Також його можна застосовувати для передзбирального склеювання стручків ріпаку та бобових, щоб запобігти їх розтріскуванню. ГЕЛІОТЕРПЕН ФІЛЬМ може застосовуватися із біопрепаратами, він сертифікований для використання в органічному землеробстві. Країна-виробник: Франція.

БРЕЙК-ТРУ OE 446 становить собою поліефір модифікований полісилоксан і рекомендується передусім для застосування з досходовими гербіцидами, що мають ґрунтову дію. Препарат також може використовуватися в суміші з післясходовими гербіцидами, фунгіцидами, інсектицидами, акарицидами, регуляторами росту рослин і сумісний з усіма видами їх препаративних форм. БРЕЙК-ТРУ OE 446 покращує зволоження листкової поверхні та проникнення діючої речовини пестициду через кутикулу, уповільнює кристалізацію й агломерацію (збільшення дрібнодисперсних матеріалів до більших розмірів) діючих речовин пестицидів. БРЕЙК-ТРУ OE 446 формує захисну плівку, яка захищає нанесений препарат від сонячного ультрафіолету, підвищує стійкість обробленої поверхні до змивання дощем, а також має низький потенціал утворення піни. Країна-виробник: Німеччина.

БРЕЙК-ТРУ S 301 є запатентованим ад’ювантом-суперзмочувачем на основі поліефір модифікованого трисилоксану, який легко піддається біологічному розкладанню. Завдяки значному зниженню поверхневого натягу робочого розчину він забезпечує поліпшене змочування ним рослинних поверхонь та утримання на них. Робочий розчин краще та більш рівномірно розподіляється на оброблюваних поверхнях, а також на рослинах і їх частинах, які важко піддаються змочуванню. Препарат покращує поглинання системних та, частково, системних пестицидів. БРЕЙК-ТРУ S 301 повністю сумісний з біологічними засобами захисту рослин на основі Trichoderma spp., Beauveria bassiana, Bacillus spp. та іншими і сертифікований для використання в органічному землеробстві. Країна-виробник: Німеччина.

БРЕЙК-ТРУ SP 133 виготовляється з рослинної речовини і становить собою суміш ефірів жирних кислот. Ад’ювант рекомендується для застосування з системними засобами захисту рослин, регуляторами росту рослин і позакореневими добривами для покращення їх адгезії, розподілу та поглинання через воскову поверхню рослин, в тому числі й на важких для змочування поверхнях. Завдяки дії препарату робоча суміш краще прилипає та розподіляється на оброблюваних поверхнях, а засоби захисту рослини поглинаються краще і більш ефективно. БРЕЙК ТРУ SP 133 також зменшує знесення при обприскуванні, підвищує стійкість обробленої поверхні до змивання опадами, підвищує біологічну ефективність засобів захисту рослин. БРЕЙК-ТРУ SP 133 легко піддається біологічному розкладанню, він сумісний із біопестицидами (грибковими спорами, бактеріями) і сертифікований для використання в органічному землеробстві. Країна-виробник: Німеччина.

МІНІДРИФТ ЕКСТРА виготовляється на основі поліакриламіду, головним призначенням цього ад’юванту є зниження зносу (антидрифт) при обприскуванні. Додаткові компоненти у складі препарату забезпечують зменшення утворення піни при приготуванні робочого розчину і пом’якшення жорсткої води шляхом зв’язування катіонів кальцію та магнію, які в ній містяться. Країна-виробник: Франція.

СТОПФОАМ призначений для гашення піни та запобігання її утворенню під час приготування бакових розчинів пестицидів і агрохімікатів. Діючою речовиною ад’юванту є полідиметилсилоксан. СТОПФОАМ ефективно контролює піну, яку утворюють як водорозчинні препарати, так і препарати на основі олійних сполук, і забезпечує можливість максимального заповнення бака обприскувача робочим розчином. Країна-виробник: Гонконг.

СОФТІГАРД становить собою кондиціонер для пом’якшення жорсткої води на основі органічних кислот і солей. СОФТІГАРД пом’якшує жорстку воду, зв’язуючи катіони кальцію та магнію, що в ній містяться, та знижує високий рівень рН. Країни-виробники: Україна, Польща.

Більш детальну інформацію про розглянуті вище ад’юванти та про мережу наших дистриб’юторів ви можете отримати на нашому сайті: www.kenneri.com.

В. Ф. Вархоляк, вчений агроном, експерт із захисту рослин, співзасновник ТОВ «Кеннері», моб.: (050) 339-24-79

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Несправжня борошниста роса: стратегія захисту

Що таке несправжня борошниста роса (НБР) –...

Захист рослин і погода

Погодні умови впливають на ефективність заходів щодо...

Погода

Kyiv
чисте небо
25.9 ° C
25.9 °
25.9 °
52 %
3.5kmh
0 %
Пт
28 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °