20 Травня 2022

Аграрії отримають інноваційну альтернативу дорогим аналізам в лабораторії

Вітчизняна компанія «Технотест Плюс», що є офіційним представником провідних світових виробників вимірювальної техніки, виводить на ринок України новий прилад GrainSense.

Портативна зернова експрес-лабораторія менш ніж за хвилину дає інформацію стосовно вологості, олійності, вмісту білка, а також вуглеводів у зернах пшениці, ячменю, ріпаку, вівса, жита, кукурудзи та сої. 

«Маючи досвід в роботі і налаштуванні інфрачервоних експрес-аналізаторів лабораторного типу, компанія «Технотест плюс» побачила велике майбутнє в розробках компанії GrainSense і приступила до випробувань приладу в Україні.

Після декількох місяців випробувань з зерном пшениці, ячменю та ріпаку, що ростуть на теренах України, ми можемо з упевненістю сказати – аналізатор GrainSense може успішно використовуватися фермерами і зернотрейдерами для визначення якісних показників: вологи, білку, олійності та вуглеводів, з точністю і повторюваністю результатів, які можна порівняти  з лабораторними аналізаторами зерна», – розповів Кирил Скороход, операційний директор «Технотест плюс».

Для вимірювання GrainSense використовує технологію інфрачервоної спектрометрії. Фактично вимірюється інтенсивність світла, що проходить через зерна на заданих довжинах хвиль. Згодом ці дані накладаються на заздалегідь відомі калібрування продуктів.

«Пристрій компактний та мобільний, ніяких дротів – лише батарейки. І для аналізу потрібні всього 60-80 зерен – таку кількість легко очистити в полі вручну. Маючи на руках такий девайс, фермерське господарство більше не буде здавати зерно на елеватор «в сліпу» (сліпо покладаючись на результат лабораторії елеватора).

Якщо при елеваторі існують закупівельники, які їздять по області в пошуках дрібних партій зерна від фермерів, GrainSense дає можливість миттєво приймати рішення, і називати вартість кожної конкретної партії. Це величезна конкурентна перевага», – додав фахівець.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

«Контінентал» завершив весняну посівну

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася весняна посівна...

В Україні створили проєкт, де приймають заявки на розмінування полів

Після звільнення Чернігівської та Київської областей почалося...

Погода

Kyiv
хмарно
22.1 ° C
22.1 °
22 °
50 %
3.9kmh
100 %
Пт
21 °
Сб
19 °
Нд
12 °
Пн
15 °
Вт
18 °