28 Березня 2024

Аграрії цього року масово відмовляються від вирощування цукрового буряка

Згідно з розрахунками, витрати на вирощування цукрового буряку в поточному році зростуть на 44%. Це може призвести до подальшого скорочення посівних площ під культурою та виникнення дефіциту цукру на внутрішньому ринку.

Минулого року Україна вперше була змушена імпортувати сирець цукрової тростини для забезпечення внутрішнього попиту в цукрі. Крім того, за останні 5 років посівні площі під цукровим буряком скоротилися на 29%. І становили у 2021 році близько 224 тис. га. Якщо ж порівнювати з початком 2000-х років, то скорочення відбулося практично в 4 рази.

«Ситуацію ускладнює стрімке зростання вартості ресурсів у 2021/22 МР. Так, відчутно зросли в ціні добрива, ЗЗР, паливо, орендна плата за землю та інші складові собівартості. Таким чином, за попередніми оцінками собівартість виробництва буряка у 2021/22 МР зросте на 44% в порівнянні з попереднім періодом.

Як результат, напередодні нової посівної кампанії фермери, які займалися вирощуванням буряку, починають відмовлятися його сіяти далі та хочуть переорієнтувати своє виробництво на культури, що користуються підвищеним попитом на світовому ринку: кукурудзу, соняшник тощо», – вважають аналітики УКАБ.

Враховуючи вищезазначене, фермерам потрібен додатковий стимул, щоб бути зацікавленим у подальшому вирощуванні цукрового буряку.

Додаткова підтримка в 5000 грн/га для посівів до 500 га дозволить зупинити скорочення посівних площ під цукровим буряком, забезпечити цукрові заводи сировиною цього року та уникнути дефіциту цього стратегічного продукту на українському ринку в поточному році.

ucab.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

Підписатися
Сповістити про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
15.9 ° C
16 °
14.3 °
62 %
0.9kmh
35 %
Чт
16 °
Пт
12 °
Сб
17 °
Нд
21 °
Пн
20 °