Настала пора підживлень озимих культур. А там далі не за горами й перші фунгіцидні обробки.
Тож перед аграрієм вже гостро постають наступні питання. Це: як обрати правильні норми азотних добрив, яких мікроелементів для повноцінного росту та розвитку потребуватиме озимина. Та який фунгіцид буде доцільно застосувати. Відповіді на всі ці запитання підкажуть в «Інституті здоров’я рослин».
«Хоча озимина ще перебуває у стані спокою, аграрії вже розпочали масово готуватися до активного сезону, – відзначає науковий співробітник Інституту Сергій Сальніков. – Так, останніми днями агровиробники з усіх куточків України надсилають нам рослини озимих зернових і ріпаку для різних досліджень.
Активізувався також попит і на дослідження ґрунтів. Залежно від стану посівів і конкретних запитань, які цікавлять власників та агрономів господарств, ми можемо запропонувати ряд весняних досліджень озимих культур. Їхні результати надалі стануть у пригоді при проведенні комплексу агротехнічних операцій та обранні оптимальних препаратів».
До яких же досліджень, в першу чергу, рекомендують вдатися в «Інституті здоров’я рослин»?
По-перше, необхідно провести дослідження ґрунту на вміст легкозасвоюваних сполук азоту. Отримані дані та рекомендації фахівців Інституту допоможуть скоригувати норми внесення азотних добрив при весняному підживленні.
По-друге, потрібно обов’язково дослідити рослинний матеріал на наявність та визначення видового спектра фітопатогенів. Це надасть можливість підібрати відповідні фунгіцидні препарати з огляду на виявлених збудників хвороб озимих культур і ступеня зараженості рослин.
Нарешті, не можна проігнорувати й потребу самих рослин у живленні. Тому, по-третє, варто провести дослідження рослинного матеріалу на нестачу макро- та мікроелементів. Отримані результати допоможуть підібрати комплексні рішення для повноцінного забезпечення рослин озимини необхідними макро- та мікроелементами з огляду на їх фізіологічні потреби в живленні.
Сергій Сальніков підсумовує, вище перерахований комплекс весняних досліджень дасть аграріям змогу підібрати оптимальні науково-обґрунтовані рішення для забезпечення озимих зернових і ріпаку всім необхідним. А також – створення їм сприятливих умов для росту та розвитку.
А, зважаючи на підвищені ціни на азотні добрива та засоби захисту рослин, – ще й заощадити чималу суму на купівлі необхідних виробничих ресурсів.