18 Травня 2022

Саме час проводити весняні дослідження для озимих культур

Настала пора підживлень озимих культур. А там далі не за горами й перші фунгіцидні обробки.

Тож перед аграрієм вже гостро постають наступні питання. Це: як обрати правильні норми азотних добрив, яких мікроелементів для повноцінного росту та розвитку потребуватиме озимина. Та який фунгіцид буде доцільно застосувати. Відповіді на всі ці запитання підкажуть в «Інституті здоров’я рослин».

«Хоча озимина ще перебуває у стані спокою, аграрії вже розпочали масово готуватися до активного сезону, – відзначає науковий співробітник Інституту Сергій Сальніков. – Так, останніми днями агровиробники з усіх куточків України надсилають нам рослини озимих зернових і ріпаку для різних досліджень.

Активізувався також попит і на дослідження ґрунтів. Залежно від стану посівів і конкретних запитань, які цікавлять власників та агрономів господарств, ми можемо запропонувати ряд весняних досліджень озимих культур. Їхні результати надалі стануть у пригоді при проведенні комплексу агротехнічних операцій та обранні оптимальних препаратів».

До яких же досліджень, в першу чергу, рекомендують вдатися в «Інституті здоров’я рослин»?

По-перше, необхідно провести дослідження ґрунту на вміст легкозасвоюваних сполук азоту. Отримані дані та рекомендації фахівців Інституту допоможуть скоригувати норми внесення азотних добрив при весняному підживленні.

По-друге, потрібно обов’язково дослідити рослинний матеріал на наявність та визначення видового спектра фітопатогенів. Це надасть можливість підібрати відповідні фунгіцидні препарати з огляду на виявлених збудників хвороб озимих культур і ступеня зараженості рослин.

Нарешті, не можна проігнорувати й потребу самих рослин у живленні. Тому, по-третє, варто провести дослідження рослинного матеріалу на нестачу макро- та мікроелементів. Отримані результати допоможуть підібрати комплексні рішення для повноцінного забезпечення рослин озимини необхідними макро- та мікроелементами з огляду на їх фізіологічні потреби в живленні.

Сергій Сальніков підсумовує, вище перерахований комплекс весняних досліджень дасть аграріям змогу підібрати оптимальні науково-обґрунтовані рішення для забезпечення озимих зернових і ріпаку всім необхідним. А також – створення їм сприятливих умов для росту та розвитку.

А, зважаючи на підвищені ціни на азотні добрива та засоби захисту рослин, – ще й заощадити чималу суму на купівлі необхідних виробничих ресурсів.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

На Хмельниччині висіяли колекцію світового генофонду гречки

Понад 250 зразків колекції світового генофонду гречки...

Окупанти знищили єдиний в Україні генетичний банк рослин

Російські солдати повністю знищили єдиний в Україні...

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

Погода

Kyiv
сильний дощ
8 ° C
8.2 °
7.6 °
90 %
0.9kmh
100 %
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
20 °
Сб
22 °
Нд
13 °