18 Жовтня 2021

Американські вчені розробили план по зменшенню парникових викидів

Цифровізація та автоматизація сільського господарства, в поєднанні з генною інженерією, здатні скоротити вуглецеві викиди в даному сегменті світової економіки на 71% в наступні 15 років. Такі результати досліджень опублікували в науковому журналі Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS).

Американські дослідники розробили план, який складається з трьох етапів.

На першому етапі за допомогою цифрових технологій передбачається оптимізувати витрати азотних добрив при вирощуванні культур. Раціональне дозування поживних речовин дозволить знизити емісію на 23%.

Наступний крок полягає у заміні наявної сільгосптехніки на електричні аналоги, що заряджаються за допомогою поновлюваних джерел енергії. У сукупності з цим планується шляхом селекції або генної інженерії вивести сорти рослин, здатні більш ефективно поглинати азот з ґрунту.

На фінальній стадії трансформація передбачає повну реконструкцію сільськогосподарської системи із застосуванням невеликих роботів і датчиків, які контролюють розвиток посівів.

Вчені вважають, що така прогресивна система зменшить викиди на 1,7 т вуглекислого газу з гектара.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Виведено сорт картоплі з генами диких рослин стійкий до фітофторозу

Одним із найбільш розповсюджених і шкодочинних захворювань...

Корейські вчені отримали нове ефективне добриво з метану

Дослідники з Університету Кен Хі (Південна Корея)...

Погода

Kyiv
чисте небо
6.2 ° C
8 °
4.1 °
64 %
1.8kmh
0 %
Нд
6 °
Пн
11 °
Вт
10 °
Ср
13 °
Чт
17 °